Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mire lehet használni a dióolajat?

Mire lehet használni a dióolajat?

Figyelt kérdés
Kaptam egy üveggel ismerősöktől, de fogalmam sincs, mit lehetne kezdeni vele.
2016. jan. 11. 20:29
 1/7 anonim ***** válasza:
2016. jan. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 David82 válasza:
100%
Meginni belőle minden nap egy kiskanállal. Egészségmegőrző hatása révén.
2016. jan. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 piriiiii ***** válasza:
100%
Én szépségápolásban használtam régen, házilag készítettem. Arcra kentem például, jót tett neki.
2016. jan. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon finom, salátákhoz idegen isteni. Magvak pirításához (amit pl. levesekbe, salátákra, tésztaételekbe, stb. tehetsz) is kiváló, nagyon finom aromás íze van. Zöldségeket is szoktam készíteni vele.
2016. jan. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
66%
Ugyan nekem sosem volt, de diós kenyérbe tuti jó s ahogy írták, zöldségekhez! Ebben teljesen biztos vagyok. Sütikbe is tenném. Nagyon szeretem a dióízt s ha egy kicsit is hasonlít rá (a dióliszt pl. egyáltalán nem, az nagyon rossz), akkor jó vége lenne kb. minden kísérletemnek. A dió sokoldalú, édes és sós ételekbe is passzol.
2016. jan. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt még elfelejtettem, hogy tortákba, sütikbe is jó, ahova magokat vagy magliszteket használsz. Pl. diós répatortába mindig teszek.
2016. jan. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Régen az akkori szépségipar is használta. A dióolaj hajra kenve igazi szép barna színt adott a hajnak, bár szerintem csúnya volt az olajos haj, de hát akkoriban menő volt.

A másik, hogy nagyon kevéstől is csodálatosan le lehetett barnulni, csak nagyon egyenletesen kellett elkenni.

Na ezt már akkoriban kipróbáltam, és tényleg hatékonynak bizonyult.

Ezektől függetlenül biztos sok értékes anyag van benne,

ma már én is friss saláták meglocsolására használnám.

2016. jan. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!