Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Karácsonyra vega étel vendégek...

Karácsonyra vega étel vendégeknek?

Figyelt kérdés

26. án vega vendégeink lesznek, valami olyan ételt szertnék ami finom, gyors, akár előző nap már előkészíthetem egy részét...

Mivel sokan leszünk (12-en) és csak kora délutánra jönnek ezért inkábbb ilyen svédasztalos dologra gondoltam.


Ti milyen ételeket készítenétek ?


2015. dec. 14. 10:11
 1/10 anonim ***** válasza:
51%

[link]

ha karácsonyos bonyolultat akarsz, de én vegánként vendégségben, svédasztalos evés idején (nem főétkezés helyett) simán beérném egy adag salátával (pld fejessaláta, ruccola, paradicsom, uborka), kevés olaj, citromlé, só, esetleg zöldfűszer, ha flancolni akarsz még hozzá vmi egyszerű sós snack.

2015. dec. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
24%
A tojást megeszi-e, pl. zöldség-fasírozottban, vagy még azt sem???
2015. dec. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

tojás az lehet igen...köszi az edigieket !!


ha tudtok légyszi írjatok mínél több ötletet !

2015. dec. 14. 10:41
 4/10 anonim ***** válasza:
31%

Bármilyen zöldséget megpárolsz, felaprítod, és utána tojás-só-bors-fokhagyma + zsemlemorzsa összegyúrod fasírozottnak. Ha kis lapított gombócokat sütés előtt forgasd még meg ismét csak zsemlem-morzsába.

De ugyanebből ha stefániának állítod össze, és főtt tojással töltöd, akkor már szeletben rakhatod a tálcára.


Ugyanezzel a módszerrel, csak kölest, bulgurt, rizsát főzöd meg előre, jó sűrű kis masszát, megvárod míg meghűl, és utána mintha ez lenne a darált-hús, lehet belőle a fasírozott


Töltött sütőtök: hosszában vágom ketté, mint egy merőkanál formát kapok, a nyelét levágom, a kanál fejéből a magot kikaparom: bele apróra vágott főtt tojás, gomba, reszelt sajt (ha tejfölt is esznek, akkor azt is) + fűszerek, és be a sütőbe! Ez a töltelék, itt tojást nem használok, a reszelt sajt majd megolvad, és össze-tartja a többit.


A levágott "nyelét" reszelve bármilyen zöldsalátához hozzá-kavarhatod.

2015. dec. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
44%

hidegtál?


sajttekercs

kaszinótojás

franciasaláta

valamilyen zöldségfasírt (én legjobban a karfiolfasirtot szeretem)

körözöttel töltött paradicsom

stb.

2015. dec. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
72%

Nehogy csak lightos kis saláta legyen, vagy akkor szólj szerencsétleneknek, hogy hozzanak saját ételt, én sem értékeltem, amikor bárhol azt hitték, hogy némi zöldséggel salátalevéllel jóllakom (nekem amúgyis több étel kell egyszerre, mint egy normálisan fogyózó tinilánynak egy egész nap).

A franciasaláta kaszinótojással pici korom óta nagy kedvencem karácsonykor, finom és teljesen jó összetételű, komplett, tápanyagdús fehérje, zsír, zöldség... Remekül megvannak a hűtőben, direkt összeérnek, nagyon szép, klasszikus étel.

Sós sütik és édességek kapcsán pedig nagyon könnyű vega stílusban alkotni.


De nagyon finom zöldségfasírtokat is lehet készíteni, azok is nagyon gusztusos pirosra sült golyócskákat képeznek...

2015. dec. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
44%
2015. dec. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
44%

[link]

ezt most láttam, jól néz ki

2015. dec. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
71%

Légyszi tedd meg a kedves vendéged érdekében, hogy nem hallgatsz azokra a bunkókra, akik zöldségfasírttal és salátával akarnák jóllakatni a maguk vendégét.


Az, hogy gyors étel még nem zárja ki azt, hogy normális, kicsit ünnepi ételt tálalj a vendégeidnek. Főleg, hogy nem egy személyről van szó, hanem többről is.


Fordított helyzetben szerintem senkinek nem esne túl jól, ha karácsonykor csóri fasírozottal akarnák kiszúrni a szemét, mert máshoz nem volt kedve a tisztelt házigazdának...


Na. Ha svédasztalos megoldást szeretnél, a következőket javaslom:

- meleg leves poharas megoldásban, pl.:


almás sütőtökkrémleves: [link]

fűszeres paradicsomkrémleves: [link]

kapros répakrémleves: [link]


De bármilyen levest tálalhatsz így svédasztalon, pl. kéksajtos burgonyakrémleves, gyömbéres-lime-os zöldségleves, stb...


A levest előre megfőzheted egy nappal is, majd mielőtt a vendégek érkeznek, felmelegítve tálalod. A kis poharakat érdemes előtte betenni a sütőbe 30-40 fokra egy 15 percre, így azok is átmelegednek és jobban tartják majd a hőt!


Főételekhez ötletek:

kéksajttal töltött fügék: [link]

töltött gombafejek: [link]

fetás-zöldséges kosárkák: [link]

Spenótos-articsókás quiche: [link]

Parmezános sült paradicsom: [link]


Az a jó, hogy szinte az összeset elkészítheted hidegen előző nap, és másnap annyi a dolgod vele, hogy betolod őket a sütőbe :) Plusz még rengeteg ilyen étel van, ez csak pár ötlet.


Körítésnek készítenék 2 féle salátát, és friss zöldségeket tálalnék (vékonyra szelt répa, zellerszár, stb.) 2-3 féle mártogatóssal pl. avokádókrém, tartár, sajtkrém.


Desszertnek a koncepció mellé pohárkrémet tudnék javasolni, valami tejszínes-gyümölcsöset :)

2015. dec. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsót nem tudom miért kellett lepontozni, amikor csupa jót írt, ráadásul rengeteg linkkel... mi bajuk az ilyen embereknek?!


Szerintem készíthetnél zöldségtekercseket pl. cukkinitekercs feta sajttal és aszalt paradicsommal, vagy padlizsántekercs tejfölös, petrezselymes töltelékkel. Valamint töltött zöldségeket is akár, egy töltött paradicsom vagy paprika nagyon hamar megvan. Vagy mondjuk a cukkinit is lehet hengerekre vágni, úgy kivájni a belsejét és paradicsomkrémmel tölteni.

2015. dec. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!