Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan készítsek kekszpudingot?

Hogyan készítsek kekszpudingot?

Figyelt kérdés
Az egyik volt munkahelyemen nagyon finom kekszpépet kaptak a gyerekek (akik csak pépeset ehettek), de sajnos elmulasztottam elkérni a receptjét. Egyszer próbáltam, tejbe beáztattam a haztartasi kekszet es tejjel cukorral összeturmixoltam. De nem lett az igazi... Mit tegyek még hozzá? Vagy hogy csinaljam? Esetleg nem ismeri valaki a pontos receptjét?

2015. nov. 12. 21:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Kis pudingport keverhetsz hozzá. Bár inkább valami tejszínes krémet mondanék. /hozzá nem értő/
2015. nov. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Darált kekszet főzz meg tejben, mint a búzadarát, fél liter tejhez 5 ek. keksz elég. cukrot, kakaót, fahéjat ízlés szerint, de, ha remegősre akarod, mint a pudingot, akkor, fél csomag pudingport is keverj el a keksszel, és 1 dl tejjel több tejben főzd.

Habverővel dolgozd simára és egy kis vajjal vagy habtejszínnel krémesítsd megfelelő állagúra.

ha a püré állag fontos, akkor pürésített gyümölcsöt is keverhetsz bele, ha nem, akkor mehetnek a kedvenc gyömölcsök darabosan is.

2015. nov. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen köszönöm ! Megcsinálom a kisfiamnak :)
2015. nov. 13. 13:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!