Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Laktóz allergiás vendégnek...

Laktóz allergiás vendégnek milyen ebédet készítsek?

Figyelt kérdés

Két kolleganőm jön látogatóba (mindannyian gyermekkel vagyunk otthon jelenleg), egyikük laktózérzékeny. Ez azt jelenti esetében, hogy mindenféle tejterméktől tartózkodnia kell.

Szeretnék valamilyen egyszerűbb, egészséges ebédet készíteni nekik, de bármi jut eszembe, mindenben kellene tejtermék.


Megköszönöm, ha valaki tippel tud segíteni,hogy mit főzzek/süssek.


2015. szept. 19. 21:51
 1/8 anonim ***** válasza:
62%
Gondolkodj. Egy alap rizs+pulykamell+zöldség mióta kell tej? :D
2015. szept. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
*elkészítéséhez :D
2015. szept. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen, ilyen is eszembe jutott, de jellemzően a szárnyasmellek cipőtalp állagúan végzik nálam. Ezért keresek valamilyen más receptet.
2015. szept. 19. 22:09
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt nem kell túlgondolni, én is laktózérzékeny vagyok, de tulajdonképpen bármilyen laktózt tartalmazó ételt ehetek/ihatok, mert van laktáz tablettám. :)
2015. szept. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
51%

Arról nem volt szó, hogy főzni sem tudsz. Csak hogy laktózmentes ételt szeretnél.

Tegyél a tepsibe egy kis vizet is, így párolódok, nem szárad.

2015. szept. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A tejet sok ételben remekül pótolja a kókusztej. Legalábbis azt hiszem. Én nem használok tejterméket főzéskor, s tipikusan nem pótolom őket sehogy, a palacsintáim is vízzel készülnek, bár néha kókusztejjel (s liszt nélkül, de az más kérdés).

A tócsni sokak szerint nem egészséges, viszont finom :D, valamint krumpli helyett más zöldséggel is készíthető s nekem pompás étel, tuti van, akinek köznapi...

Valami rakott karfiolféle? Lazac zöldségekkel? Én se tudok hússal bánni, illetve de, beledobom a serpenyőbe pár percre (ha soványabb, zsírt is kap), aminek ez nem elég, az nem nekem való. A lazacnak ez a bánásmód tökéletesen megfelel, de a sütőben is elvan.

2015. szept. 20. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kókusztejet, mandulatejet, rizstejet, növényi tejszínt, szójatejfölt/joghurtot használhatsz, kapni minden nagyobb boltban.


De egyébként pl. taboulleh, ázsiai zöldséges-tofus rizstészta, avokádókrémmel töltött sült paradicsom magvas salátával, citromos-rozmaringos-fokhagymás gombafejek piríott baguette szeletekkel és salátával, ratatouille sült paprikakrémmel, stb.

2015. szept. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

#7 Köszönöm, azt hiszem ezek közül lesz valamelyik :)


Már az is eszembe jutott, hogy zsidó szakácskönyvet keresek, ők úgyse ehetnek tejterméket és húst egyszerre, biztos sok tejmentes receptjük van.

2015. szept. 21. 21:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!