Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » S. O. S. Mákos guba tortát így?

S. O. S. Mákos guba tortát így?

Figyelt kérdés

Lehetséges?Ilyet szeretnék készíteni,de sütés nélkül ha lehet.Tehát megcsinálnám a mákos gubát a formában,nem csúszik szét,muszáj sütni?

Ha megsütöm nem szikkad ki?

A tetejére mindenképpen pudingos madártejet szeretnék,de nem szikkad ki nagyon ha megsütöm?

Ha meg nem sütöm attól félek ha kiveszem a tortaformából,akkor szétcsúszik. Ha sütöm picit akkor nem??


2015. okt. 15. 12:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha ilyen-olyan okból nem akarod sütni, akkor én inkább zselatinnal próbálkoznék, azt kavarnék bele, és hagynám, hogy azzal szilárduljon meg a hűtőben, a torta-formában. És a tetejére a pudingos madártejet már csak azok után raknám rá, ha a torta-formát leszedtem róla, és ismét vissza a hűtőbe.


Persze jó lenne tudni, hogy azóta jutottál-e valamire, mit léptél, és hogyan sikerült?? Majd írd meg!

2015. okt. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Te jó ég, zselatint a mákosgubára??? Nem tudom hogy gondolta az előttem szóló, számomra ez brutálisan hangzik. :D



Kérdező! Ez a mákosguba nem az a fajta kaja, ami egy többé áll össze. Természetes velejárója, hogy szétesik, ha tepsiben van, akkor is. (Ha sütöd, akkor is.)

Na mivel is javíthatod a helyzetet?


-Kiszikkad-e? Attól függ, mennyire áztatod meg a tejben. Nem jó, ha tocsog, de az se, ha tök száraz elemek vannak benne többségben. Mivel az alja és oldala (esetleg teteje) sül gyorsabban, oda célszerűbb a jobban megáztatott darabokat rakni, és középre a szárazabbakat.


-Ha tényleg mint torta akarod tálalni, akkor tegyél olajozott sütőpapírt alá, és a forma oldalára is, hogy ne süljön hozzá a formához.


-MInél több mákot raksz bele, annál könnyebben szétesik. És minél kevesebbet, annál kevésbé finom... :)


-Én mézet szoktam a rétegek közé csorgatni ízesítésül, talán ez a ragacsossága folytán segít jobban összetartani, de csodát ne várj tőle.


-Ja ha nem is muszáj, de ajánlott sütni, mert úgy lesz igazi íze! Amúgy csak mint valami vizes kifli mákkal... :)

2015. okt. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!