Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Torta kérdés. Krémes bevonatra...

Torta kérdés. Krémes bevonatra lehet tenni csokimázat? Hogyan?

Figyelt kérdés

Vagy inkább ne tegyek a tészta és a csokibevonat közé krémet?

Csokoládétortát sütök. Van egy jól bevált receptem, mindig azt használom. Tejszínben olvasztom fel az étcsokoládét, majd kihűlés után azt verem fel. Mindig annyi krémet készítek, hogy a bevonatot és a díszítést is a krémmel csinálom. Viszont idén szeretném olvasztott étcsokoládéval bevonni és úgy díszíteni. A tejszínes krémre rá tudom kenni úgy a csokimázat, hogy esztétikus legyen? Ha igen hogyan? Vagy ne tegyek krémet a tészta és a máz közé? Attól félek, hogy hiába teszem előtte hűtőbe,a tejszín állaga/lágysága miatt, ha elkezdem ráönteni és elegyengetni a csokimázat a krémmel össze-vissza fogom maszatolni az egészet. Vajas krém viszont szóba sem jöhet, mert nem szeretjük.

Arra is gondoltam, hogy csak az oldalára teszek krémet, a tetejére a mázat simán a tésztára.

Ti ezt hogy oldjátok meg?



2015. okt. 10. 19:34
 1/2 anonim ***** válasza:
Sajnos a krémen nem tudod elkenni a csokimázat, ezt jól gondoltad, teljesen kezelhetetlenné válik. Mivel otthoni körülmények között én a torta oldalát se tudom szépen lekenni olvasztott csokival, ezért úgy csinálom, ahogy az utolsó bekezdésben írtad: a tetejére csoki csak simán a tésztára, és az oldalára pedig a krém. Ha gondolod, díszítésnek tehetsz a tetejére a tejszínes csokiból habrózsákat, vagy kakaóporral megszórhatod, azok általában szépek. Sok sikert :)
2015. okt. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha olvasztott csoki a bevonat, akkor már nem kell alá krém, hiszen most a krém helyett szeretnéd használni a csokit.

Viszont én is azt javasolnám, hogy csak a tetejére tedd a olvasztott csokit, az oldalán nem nagyon lehet esztétikusan megoldani, ott maradhat a krém.

2015. okt. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!