Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy kell folpackkal feltekern...

Hogy kell folpackkal feltekerni a tésztát? [lent]

Figyelt kérdés

Kókusztekercset szeretnék csinálni, amit úgy kell feltekerni, hogy egy darab folpackra kókuszreszeléket szórok, erre nyújtom ki a tésztát és kenem meg krémmel. Utána a folpack segítségével fel kell tekerni. De ezt hogyan? Mármint az én elképzelésem szerint ilyenkor az is beletekeredik a tésztába, nem? Nem tudom elképzelni, segítsetek, magyarázza már el valaki légyszi :]

[ L/15 ]


2010. márc. 13. 19:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Így elég nehéz elmagyarázni, de amikor tekered hagyod hogy a folpak vissza essen az asztalra!A lényeg annyi hogy ahol épp fogod a tekercset ott legyen a folpak!

Amikor tekered látni és érezni fogod hogy kell.

2010. márc. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi, majd kipróbálom : D
2010. márc. 14. 12:20
 3/5 anonim válasza:

NEM FOLPACKRA, hanem ALUFÓLIÁRA KELL TENNED ! Lényeges különbség. Az alufóliát megszórod kókusszal, erre nyújtod rá a tésztát, majd a krémet a tetejére. Megfogod az alufólia szélét és szép lassan elkezded felfelé emelni, görgetni magad előtt a tésztát, de csak a tésztát, az alufólia marad a kezedben. Csak addig kell a kezeddel egy kis segítség, amíg a széle be nem kunkorodik a tésztának, utána már gördül magától.

Ugyanolyan, mint a piskótatekercs, csak azt nedves konyharuhára kell tenni.

2010. márc. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mindegy,hogy alufólia vagy folpack.Én már mindkettővel csináltam.A piskótatekercset pedig azzal a sütőpapírral tekerem fel,amiben a tepsiben sül.A nedves konyharuhától elázik a piskóta.(Ezt csak régen használták,amíg nem volt sütőpapír)
2010. márc. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek, folpackkal csináltam végülis, sikerült =)
2010. márc. 15. 12:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!