Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Írnátok rétes receptet? Van...

Írnátok rétes receptet? Van valami trükkötök?

Figyelt kérdés
Olyan kellene, ami bevállt. Nekem valahogy nem akar rendesen nyúlni
2010. márc. 8. 17:24
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül a recepttel van a baj. Szerintem nincs rendesen kidolgozva (mikor már unod és a "jó lesz így is" akkor kérj meg egy családtagot a dagasztás folytatására:) a tészta vagy nem hagytál elég időt a pihentetésre (kb. 1 óra).
2010. márc. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem ez a recept vált be legjobban (Cerbona szalagos finomlisztet használtam).


Rétestészta készítése


A rétestészta alapfeltétele a jó minőségű liszt, meleg konyha, és nyugodt környezet.

Minél dúsabb sikértartalmú a liszt, annál rugalmasabb lesz a tészta, szép vékonyra nyújtható, és annál kevésbé fog szakadni nyújtáskor.

Hidegben megdermed a tészta, nem nyúlik kellőképpen.


Hozzávalók:


50 dkg liszt

1 tojás

diónyi zsír

kevés só

kb. 2.5 dl langyos víz

1 evőkanál ecet


Elkészítés:


A szitált lisztet elmorzsoljuk a zsírral, hozzáadjuk a tojást, s annyi sós, ecetes langyos vizet, hogy rugalmas tésztát kapunk. A tésztának nem szabad lágynak lennie, de túl keménynek sem, a ruganyosság a lényeg. Eleinte nagyon ragad, jól dolgozzuk ki, míg elválik a kezünktől, és a keverőtáltól (vagy a deszkától), s legyen hólyagos.


Két korong alakú cipóra osztjuk, külön-külön is kidolgozzuk őket, vigyázzunk, hogy a felületén ne maradjon gyűrődés se alul, se felül. Tetejüket megkenjük langyos zsírral, vagy olajjal, lisztezett felületre téve, melegített lábassal letakarjuk a korongokat. 15-20 percig pihentetjük.


Egy nagy asztalt terítsünk le tiszta abrosszal, szórjuk be liszttel, a közepére tesszük az egyik tésztakorongot, nyújtófával kissé elnyújtjuk, és ismét kenjük meg vékonyan olvasztott zsiradékkal.


Mindkét lisztezett kezünkkel, kézfejünket a tészta alá dugva, lassan, óvatosan húzzuk minden irányba egyenletesen, körbe-körbe, míg a tészta olyan papírvékonyságú lesz, hogy szinte már átlátszóvá, hártyássá válik, s az egész asztalt beborítja.

Vastag széleit kezünkre csavarva leszakítjuk körös- körül, kevéske vízzel összegyúrjuk, pihentetjük, s újra kinyújtjuk.


A kinyújtott tésztát kicsit szikkadni hagyjuk, kb. 15 percig, de vigyázzunk, nehogy nagyon kiszáradjon, s csörgőssé váljon, ugyanis használhatatlan lesz, töredezni fog. Akkor jó, ha tapintásra nem ragad már.


Olvasztott zsiradékkal jól fröcsköljük be, hajtsuk egymásra a tésztát úgy, hogy négyrétegű legyen, s kenjük, vagy hintsük meg töltelékkel. A töltelék ne legyen túl sok, s szórjunk alá zsemlemorzsát is.


A hajtogatást úgy végezzük, hogy az egyik oldalon mindkét kezünkkel megfogjuk és felemeljük az abrosz szélét úgy, hogy ez által magától hengeredik szép vastag tekercsbe a tészta.

Akkora darabokra vágjuk, amilyen hosszú tepsibe tesszük.


A tepsi alját is, és a rudak tetejét is kenjük meg zsiradékkal. Tetejére tejföl is kerülhet, vagy tojássárgája.

Előmelegített, kb. 200-210 °C fokos forró sütőben sütjük pirosra, kb. negyed óra alatt.

2010. márc. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!