Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tojás, hús nincs itthon. Mit...

Tojás, hús nincs itthon. Mit főzhetnék gyorsan?

Figyelt kérdés

Tészták, krumpli, hagyma, és sok minden van, csak ez a kettő hozzávaló nincs, viszont kisfiúnak kellene főznöm.

A paradicsomlevest megszavazták :)

Grízes-krumplitésztát nem eszik meg :(

Meg vagyok lőve, de boltba nem tudok menni....


2015. júl. 10. 09:39
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
13%

"Gondolom te is olyan anyuka vagy, hogy ha a gyerek neme szik meg x kaját akkor is elé teszted...ez van, eszed-nem eszed nem kapsz mást? Komolyan, bele erőltetnéd amit nem szeret! Te mindent megeszel? A pacaltól kezdve a kagylón át, tényleg mindent????"


Ha a gyerek nem eszi meg a kaját, akkor otthagyja. Beleeröltetésröl szó sincs, de azért a válogatást sem lehet kell megszoknia.


(És én tényleg megeszek mindent az édes süteményeken kivül, mert azoktól beteg vagyok)


Nálunk az a megállapodás, hogy KETTÖ étel az, amit "nem szseret", ha azt fözöm nekünk, akkor ö kap helyette valami más, egyszerü ételt.

Ha valamit meg akar próbálni, ami a nem-szeretem ételek közt van, megteheti, és ha mégsem ízlik neki továbbra sem, akkor nem kell ennie tovább belöle, egészen addig, amíg önként nem akarja.


A két "nemszeretem" ételt lehet változtatni is - azaz egyet kivenni a listából és másikat választani helyette, az egyetlen kikötés, hogy akkor nem érvényes a változtatás, ha látja, hogy az van az asztalon.


Emellett azonban ha éppen nincs étvágya megenni azt, ami éppen ott van, akkor sem KELL megennie - soha nem volt egyetlen falat sem beléjük eröltetve.

De ha nem jó az, ami van, akkor - a te példád szerint - iszik egy pohár vizet, ha azt akar, vagy ehet zsíros/vajaskenyeret, de nem kezdek mást fözni neki.


Ennek ellenére jóformán nincs olyan, amit nem enne meg, és a zöldségeket is igen szivesen eszi, föként ha ö is "segít" az elkészítésében - ez adott esetben annyi volt kicsknek, hogy ö tette a emgtisztított zöldséget a mosóvízbe vagy a fözöedénybe. De nem válogat, hanem igen változatosan eszik.


Azt viszont megtanuöta, hogy azzal nem NEKEM tesz szivességet, ha eszik, hanem magának, ugyanis ha NEM AKAR enni, akkor éhes marad.

2015. júl. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:
:)
2015. júl. 10. 15:58
 23/27 anonim ***** válasza:
0%

"Gondolom te is olyan anyuka vagy, hogy ha a gyerek neme szik meg x kaját akkor is elé teszted...ez van, eszed-nem eszed nem kapsz mást? Komolyan, bele erőltetnéd amit nem szeret! "


Ugyan nem nekem szólt, de a véleményem az, hogy ha nem szereti, meg lehet vele szerettetni.


Pl. a spenótot gyerekkoromban a büdös életben nem ettem meg, gyűlöltem már a szagát is annak az agyonfőtt maszlagnak. Később tizenévesen tettek elém olasz ricottás, spenótos ételt, ledöbbentem mennyire finom is lehet.


Ez csak egy példa... rengeteg az elkészítésen múlik! Az ilyen egészségtelen, szénhidrátos és vitaminszegény ételeket ne sajnáld viszont, hogy nem szeretik, mint a grízes, krumplis tészta... de a zöldségeken dolgozni kellene, egy fejlődő szervezetnek sok vitaminra van szüksége, és ilyen koszttal, mint amiket felsoroltál nem nagyon jutnak ehhez hozzá...

2015. júl. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:

...jaj ne legyetek már ennyire szemellenzősek!

Nyilván nem sorolom fel itt a gyakorin, hogy mi mindent esznek!

:)

Azért mert nem eszik meg a krumplis tésztát, grízes tésztát és pl. a sima zöldséges rizst nem azt jelenti, hogy 0-24-ben tejbegrízt esznek ;)

Paprika-paradicsom-ubi simán. Padlizsán, tök szintén.

Nem pizza-bolognai-sült krumpli háromszögben nőnek fel, mindenki megnyugodhat.

Nagyon bírom, hogy azért mert nem írok itt litániát az egész éves menüről és az ő általuk elfogyasztott ételekről már levonják a következtetést egyesek :)

2015. júl. 11. 19:42
 25/27 A kérdező kommentje:

...alapos olvasás után pedig kiderül, hogy max. 5 féle dolog van amit semmi féle formában nem esznek meg.

nem hiszem, hogy ettől hiányállapotok lépnek fel náluk vagy über válogatósak lesznek :)


Nem eszik meg 8-6 4 és 2 évesen a spenótot, nem fogom beléjük tömni, én sem ettem meg, ma viszont igen ;)

2015. júl. 11. 19:46
 26/27 anonim ***** válasza:
25%
Ne haragudj, de az egyik kommentedben azt írtad, hogy a zöldséget nem eszik meg, csak krémlevesben, meg "néha" a répát a húslevesben, és zöldséges étel szóba sem jöhet. Akkor ne csodálkozz, ha ilyen válaszokat kapsz.
2015. júl. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:

:) Végül is a krémleves nem zöldséges étel.

A rakott kel sem, sőt a rántott tök sem.

Bocsi, hogy tényleg nem írom le ide az egész éves menünket :D :D :D


Így konkrétan, hogy pl párolt répa nem eszik meg, na és akkor mi van????

Tényleg bocs, hogy nem írok litániát.


Egyik kérdésemnél az volt valakinek a baja, hogy túl sokat írok, elég n lenne a lényeg is itt meg az a baj, hogy keveset :)


Mondjuk azoknak akik itt élik ki ANONIM, arc és név nélkül a VÉLT felsőbbrendűségüket hát legyen :)

Ha ez boldogságot okoz, hogy MINDENBE bele kötsz, hát kívánom, hogy ne maradjon el a várt öröm és megelégedettség :)

Férjemmel szakadtunk a röhögéstől ;)

Csók!

2015. júl. 12. 19:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!