Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen könnyen és gyorsan...

Milyen könnyen és gyorsan elkészíthető ételeket tudtok ebben a nagy melegben?

Figyelt kérdés

Olyanra gondolok, amelynek az elkészítése nem sok idő tehát max 45 perc, és könnyű. Tehát nincs az az érzése az embernek hogy megeszi és "jaaj de tele vagyok kipukkanok" hanem az a "ez jólesett pont jól laktam" És könnyed.


Tudtok ilyeneket?



2015. júl. 7. 20:54
 1/9 anonim ***** válasza:
25%

Holnap nyers meggylevest csinálok kókusztejjel, az tuti. Ma főztem ételt, de túl meleg van. Utána mi tükörtojást eszünk (hónapok óta nem unom meg, ez van, bár többnyire zöldséget sütök ebédre), délután pedig a párom mazochista üzemmódban egy bonyolultan elmondható, névtelen zöldséges-tojásos ételt fog főzni tábortűzön.

Könnyed ételekben nem vagyok jó, nekem az a könnyed, ami zöldséges és zsíros, mert az nem nyom le.

Illetve végülis a lazac zöldséggel is könnyed, bár az is zsíros, de mások használhatnak más húst :)

2015. júl. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%

Ez ma kb. a 20. ilyen kérdés de azért írok párat :D


- bármilyen krémleves valamilyen kis roppanós hozzávalóval - legyen az pirított zöldség, kenyérkocka, szalonna, akármi. Pl. zellekrémleves, gombakrémleves, karfiolkrémleves, hagymakrémleves, stb.

- grillezett húsok, zöldségek

- zöldségtekercsek pl. cukkini vagy padlizsán vagy uborka vagy más tökfélék - cukkini, uborka mehet hidegen is. Vékonyra vágod, akármilyen zöldséges vagy húsos vagy sajtos vagy tejszínes krémmel megkened, kisütöd vagy nyersen eszed. Kb. 15 perc még sütve is, mert 2 perc alatt átsül...

- töltött zöldségek akár fűszeres túróval, akár tojáskrémmel, akár zöldségekkel vagy zöldségkrémmel, tejszínnel, sajttal, paradicsomszósszal, akármivel - paprika, paradicsom, hagyma, cukkini, padlizsán, avokádó, ezeket mind-mind lehet tölteni és gyorsan átsül

- zöldséges vagy húsos (válassz halat vagy fehér húst, az hamar elkészül) tészták vagy rizses ételek: gombás rizottó, lazacos penne, gorgonzolás-csirkés gnocchi, spenótos-ricottás fafardelle, stb...

- gyors egytálételek mint a lecsó, ratatouille, paprikás krumpli (apróra szeled a krumplit 20 perc alatt is kész, nemhogy 45), gombapörkölt (kb. 15 perc amíg átfő a gomba), zöldséges vagy csirkés/pulykás curry, stb.


A kipukkanok érzés meg relatív, attól függ mennyit eszel :)))

2015. júl. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%

"Tehát nincs az az érzése az embernek hogy megeszi és "jaaj de tele vagyok kipukkanok" hanem az a "ez jólesett pont jól laktam" "


Ez csak attól függ, hogy MENNYIT eszel, akár a csülökpörköltnél is lehet az "ez jólesett pont jól laktam" állapot a végén, és egy gyömölcslevestöl is lehet a "jaaj de tele vagyok kipukkanok" szint, ha telezabálja magát valaki.


De ilyen melegben azért a gyümölcslevest választanám, de csak max egy tányérral.

2015. júl. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
48%
A 3-ast nem értem miért kellett lepontozni, teljesen igaza van. Az egyetlen különbség, hogy a zsíros, nehéz ételekből kevesebb is telít, így hamarabb jön el a "jajjdeteleettemmagam" érzés.
2015. júl. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
39%

A lecsó és ratatouille ugyan az! :)

Az egyik magyarul a másik franciául ;)

2015. júl. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
38%
Nem ugyanaz. A ratatouille eleve más zöldségekből készül, cukkini, padlizsán van benne, és sokszor sajt is. Tojás pl. ami a lecsóban van sokszor, sosincs benne ezen kívül. A fűszerezése is más...
2015. júl. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
50%

A lecsó nem a hagyma-paprika-paradicsom kombót takarja csak :)

Franciaországban éltem 9 évig....

2015. júl. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
41%

Én ma roston csirkét eszem, mellé jól passzol egy tartalmasabb saláta friss zöldségekkel, tojással, pirított hagymával, juhsajttal felturbózva.


Egyébként az én esetemben abszolút van létjogosultsága egy ilyen kérdésnek, mert egy nagy tál csikresalátától tökéletesen jóllakom, de nincs teltség érzet az emésztőrendszeremben, míg két kanál marhapörkölt teljesen kikészít, nem bírom az ilyen zsírdús, nehéz ételeket. (sem nyáron, sem télen)

2015. júl. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
27%
Csinálj Pikk-pakk meggylevest (ezt nem kell főzni), utána egy tejszínes-gombás-kukoricás csirkemellet párolt rizzsel. Én ezt csináltam tegnap előtt és teljesen meglepődtem, hogy fél óra alatt kész volt.
2015. júl. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!