Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Van 2db nagyobb csirkefarhátam...

Van 2db nagyobb csirkefarhátam, hogyan lehet ebből pörköltet készíteni?

Figyelt kérdés
Próbáljam kisebb darabokra elvágni,vagy tegyem egy nagy lábosba,és egészbe rakjam bele ? Mivel elég csontos,nem tudom mennyire jó szétvagdalni.
2015. máj. 16. 13:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagy labosba tedd sok hagymaval ha van.A bore maradjon .max kozepen tudod elvagni.de fuzes kozben puhul
2015. máj. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Okés,köszönöm !
2015. máj. 16. 13:26
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanezt javasolnám én is, sok hagymával tedd föl, az sűríti a levét, és kettőbe elvághatod, úgy könnyebb lesz majd elfogyasztani is, mármint hogy leszopogatni róla a husit.
2015. máj. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Azt tényleg csak leszopogatni lehet,mert nem sok hús van rajta,köszönöm :)
2015. máj. 16. 13:44
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha hosszában kettévágtad, akkor majdnem a felénél még keresztbe mind a kettő darabot ismét el tudod vágni-törni 2 felé, így 4 db. kisebb db-od lesz. Ekkor már kevesebb víz is elég lesz a pörkölthöz.


Először az apróra vágott hagymát megdinszteled, majd 1-2 csepp vizet önts rá, és födő alatt párold át. Ettől besűrűsödik, utána rakd bele a husit, ha átforgattad, mehet rá a törtpaprika és szinte alig-alig kell rá víz. Mivel kisebb db-ok, kevés lében is gyorsan megfőnek.

Ha gondolod, 1-2 kanál tejfölben símára kavarsz egy fél evőkanál lisztet, a végén azt ráöntöd, és összeforralod, akkor már egy egészen sűrű szaftos pörkölted lesz. Nokedlivel, főtt rizzsel tökéletes ebéd!!!

2015. máj. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%

5-ös vagyok!

Most látom, nem csak fara, háta is van?

És nemcsak 1 db, hanem 2 db háta, és 2 db. fara?

Szóval a farát is lehet 4-be vágni, a hátát is tudod 2-be vágni = 6db, ha ebből 2 db = összesen 12 db.-ba tudod vágni, egész szép mennyiségű szopogatni-való lesz! :)))

2015. máj. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Jo etvagyat !
2015. máj. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm,vettem most egy tejfölt is,nekiállok lassan :)
2015. máj. 16. 15:00
 9/9 anonim ***** válasza:
73%

Menni fog az!

Én alapból csontosát szoktam pörköltnek és rizses-húsnak: far-hát-nyak-szárny. És imádom szopogatni a csontot.

2015. máj. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!