Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Nászútra milyen recepteket...

Nászútra milyen recepteket ajánlotok?

Figyelt kérdés
8 napig leszünk a hegyekben egy faházban nászúton. Olyanra lenne szükségem, amit csak összedobok és fő vagy sül magától.
2015. ápr. 22. 10:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

- Gulyásleves, babgulyás, nem kell mellette sokat állni.


- Pörköltfélét is viszonylag egyszerű, bár kicsit többször rá kell nézni, mint pl. a gulyáslevesre. És persze egy kis köret is (krumpli, tészta, rizs, tarhonya) jó lenne hozzá.


- Nem kér sok idő-ráfordítást a tepsiben sült csirke, vagy sertés-oldalas, sült kolbász és hasonlók. Annak még a krumpli-köretet is mellé tudod rakni, "egy füst alatt" elkészül minden.


- Gyorsan készen van a főtt tészta bármilyen feltéttel, (túró, sajt, bolognai mártás, hasonlók)

- esetleg egy pizza

2015. ápr. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%
Én előre megfőznék, bedobozolnám, ott be a fagyasztóba és csak meg kell melegíteni. Így nem a főzésre megy el az idő a nászúton.
2015. ápr. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk pörköltet, húsos káposztát, sült-rántott húst, fasírozottat valóban célszerű.

Mondjuk amiben krumpli/tészta van, azokat én nem szeretem fagyasztás után, akárhogy is, azokat annyira ízetlennek, helyesebben víz-ízűnek érzek. Azokat inkább frissen főzném, még akkor is, ha nászút...

2015. ápr. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

3: Tésztát még nem ettem fagyasztva, szerintem nem is lehet lefagyasztani :) Szóval nem arra gondoltam.

De azt meg könnyű és gyors elkészíteni.

Egyébként szerintem eleve nem kell mindennap főzni. Mert 2 főre simán lehet annyit főzni, hogy másnapra is legyen. Na meg nem is kell minden egyes nap főtt kaját enni. Nekem jól esne egy tojásrántotta, egy bundás kenyér is. Egyszerű, gyors, de még is valami meleg, tartalmas.

2015. ápr. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Mondjuk nem ártana tisztázni, hogy mennyire felszerelt a faház. Lehet, hogy csak egy kétlapos villany rezsó van, sütő nélkül. Van-e fagyasztó és hasonlókat, mert csak így lehet felkészülni 8 napra.A faházban általában nincs normál sütős tűzhely, így a tepsis kaják felejtősek.ha fagyasztó rész sincs a hűtőben, akkor főleg másképp kell tervezni.

Anno sokat jártunk faházas kempingekben, és bizony volt, hogy vittem a mini gázpalackot, hogy a gyerekeknek legalább kakaót tudjak reggel készíteni.

Van, ahol közös konyha van, jól felszerelt, szóval ezeket jó megtudakolni előre.

A nászutatokon pedig minél kevesebbet tölts a konyhában :)))

2015. ápr. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Igen, elég sok infó hiányzik.

Pl. milyen messze van, mivel utaztok. Hol vásárolnátok be. Ott a közelben? Vagy itthonról kell mindent vinni?

Mindig kell főzni vagy van valami a közelben, ahol lehet kajálni?

2015. ápr. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Kocsival megyünk majd. Kérdeztem a tulajt, azt mondta van fagyasztós hűtő, villanytűzhely, mikró, kávéfőző, stb..

Úgy is majd ott fogunk bevásárolni.

Én sem szeretnék sok időt a konyhában tölteni, olyan ennivalóra gondoltam, amit összepakolok, megy a sütőbe alacsony hőfokra és addig lehet menni egyet sétálni.

2015. ápr. 22. 13:11
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez tényleg jól hangzik, de lebeszélnélek arról, hogy bármit is otthagyjatok egy órára is a sütőben, és elmenjetek sétálni.

Tűzvédelmi szempontból teljesen szabálytalan és veszélyes, főleg faházban.

Vigyél itthonról előre lefagyasztott dolgokat, és abból fél óra alatt készíthetsz ebédet.

Panírozott húsok, fasírt, rizses húsgombóc, pörkölt, egy fagyos csirkemáj egy finom reszteltmájnak stb.

A köretnek valókat megvehetitek helyben, mirelit vagy konzerv zöldség,krumpli, rizs, tészta,paradicsomszósz (a húsgombóchoz) üveges lecsót, tojást, olajat és minden egyebet, ami még szükséges az adott ebédhez vagy vacsorához.

Gondolom egyszer elmentek étterembe vagy pizzázni is, szóval nem kell túlzásba esni a pakolással.

Ha egy tartalmasabb levest főzöl pl fagyos pörköltből gulyást, esetleg valamilyen ragulevest, frankfurtit, az is kész egy óra alatt. Ezekhez vehettek párszem friss pogácsát, és már jól is tudtok lakni.

2015. ápr. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Ittholról húst nem viszek, mert 3,5 óra az út autóval, de tuti lesz 4, ha megállunk pihenni valahol. Persze fogunk majd legalább 1x étterembe is menni, csak gondoltam valami gyors és egyszerű kaját csinálhatnék, mert azért 8 napig nem maradhatunk kaja nélkül :)
2015. ápr. 24. 08:13
 10/12 anonim ***** válasza:

Az előre megfőzött, lefagyasztott pörköltet vittük kocsiban 4 órán keresztül. Csomagtartóba raktuk és jégakkuval körbe-pakoltuk a fazekat, és úgy értünk oda, hogy nem is kezdett kiolvadni!!!

De ha kisebb dobozokba rakod, és hűtőtáskába pakolod a lefagyasztott cuccot, tuti ki fogja bírni a 4 órás autó-utat csomagtartóban!!!

2015. ápr. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!