Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Segiiiiitseg! CUKRASZOK,...

Vickyli kérdése:

Segiiiiitseg! CUKRASZOK, SÜTi-TORTASÜTÖK! ?

Figyelt kérdés
Az lenne a problemam,hogy Nemetorszagban, ahol lakom teljesen masak a mennyisegek a boltban, mint otthon! Tehat epres joghurttortat keszülök sütni, egy 26 cm-es tortaformaba! vettem zselatint.Itt csomagja 9 g -os! Kerdesem lenne, hogy otthon ugye 25g egy csomag zselatin!? Es a 9 g-os por zselatinombol mennyit kell vegyek egy 1200ml-es joghurthoz,hogy a vegen a joghurttortam szepen, tutira összealljon??? Elöre is köszönöm a kedves valaszokat!!!!

2015. márc. 28. 14:07
 1/6 anonim ***** válasza:
84%

Ne haragudj, de a német zselatinnak is rá van írva a hátuljára, mennyivel kell kikeverni. Itt élek.


Ha nem is tudsz németül azért ha megfordítod, a "400ml" ez meg az azért elég árulkodó. A mértékegység csak példa volt.

2015. márc. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Azt hiszem, 30 g-os a zselatin. Én 4-5deci joghurthoz, és 2 deci tejszinhez 1 csomaggal szoktam használni.
2015. márc. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
KEEEEEEDves valaszolo!!!!!!!! Csak 8 eve elek kinnt Nemetorszagba, nemet csaladom van :) Seol semmi 400g nem all a csomagolas hatuljan ;) Ha anyira okos vagy , valaszolhatnal a kerdesemre :DD
2015. márc. 28. 14:15
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
És 8 év alatt nem használtál zselatint? De tényleg rá van írva mennyihez való.
2015. márc. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Oké, figyelj, kimentem a konyhába. 9g-os "ruf" márkájú zselatin.


Hátulja: AUSREICHEND FÜR 500ML (1/2L) FLÜSSIGKEIT


ENTSPRICHT 6 BLATT GELATINE (6 lapzselatinnak megfelelő)


majd az elkészítés meleg és hideg ételekhez..

2015. márc. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha 8 éve élsz Németországban, akkor már összeszedhettél volna annyi nyelvtudást, hogy egy ilyen bonyolult hűtit német mértékegységekben német alapanyagokból írt német receptből is el tudj készíteni.
2015. dec. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!