Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen egyszerű de finom...

Milyen egyszerű de finom ételt főzzek ma?

Figyelt kérdés

Elég kezdő vagyok a főzés terén, néhány dolgot már tudok készíteni, de azok már unalmasak.

Szerintetek?

Leves, második és süti is jöhet!!!:)


2015. febr. 6. 09:52
1 2
 1/11 papagenou ***** válasza:
82%
másodiknak javasolnék fűszeres-zöldséges rizst - ha szereted az összetett ízeket - pl hagymás sülthússal.
2015. febr. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 papagenou ***** válasza:
100%
és süteménynek egy ilyen [link]
2015. febr. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszi, a süti kifejezetten tetszik! :)

Leves?

2015. febr. 6. 11:06
 4/11 papagenou ***** válasza:
75%
babgulyás :D nem tudom, nem vagyok leveses... :) rizst leírom hogy szoktam, ha gondolod.
2015. febr. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Okés, annak örülnék :D
2015. febr. 6. 11:11
 6/11 papagenou ***** válasza:
75%

ÉN barnarizsből szoktam, de simából is ugyanúgy meglehet, csak kevesebb időt kell rá számolni.

a rizst addig főzöm magában, bő vízzel, amíg félig megpuhul (no ez látod ízlés kérdése, én nem szeretem ha tapad a rizs, tehát nálam ez az állapot azt jelenti, amikor még roppan egy kicsit) majd leöntöm róla a víz nagyrészét és vágok bele paradicsomot, paprikát, hagymát, fokhagymát - valójában amit a hűtőben találok és megkívánom - valamint ízlés szerint chilit, fahéjat, gyömbért, kurkumát, szerecsendiót - a fahéj, gyömbér stb először furán hat, de egy próbát megér. ezek kicsit indiai ízvilágot szülnek. az egészet összeforgatom, majd hagyom a maradék vízben - ami már csak épphogy ellepi a rizst - párologni h a zöldség megpuhuljon a fűszer meg jól átjárjon mindent. sokkal izgalmasabb, mint a sima rizs, azt garantálom. az h ízlik-e meg egyéni kérdés. no meg csak azt rakj bele amit szeretsz, de én mindig kísérletezek. ja és én nem teszek bele sót, de ha szeretnéd, bátran tégy bele amennyit szíved diktál.

2015. febr. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, a második akkor már meg van! :) Csinálok egy muffint meg egy hagymalevest. De már ígyis el vagyok késve. :D
2015. febr. 6. 11:27
 8/11 papagenou ***** válasza:
100%
jó főzést, jó étvágyat.
2015. febr. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
levesnek ne hagymaleves legyen hanem tárkonyos krumpli leves tudod milyen isteni?
2015. febr. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szombati menut ajanlhatok? Paradicsomleves (100% os paradicsomlebol vagy suritmenybol is kivalo). Talalasnal a forro levesre reszelj sajtot! Hmm...

Masodiknak csirkemell serpenyoben sutve, parolt rizzsel es parolt konzerv gombaval. Salinak paradicsomsalata vagy fejessalata. Ha szereted parolasnal a gomba melle tehetsz egy ket szelet bacont felkockazva. Isteni.

Suti...almas retes, bolti lapbol persze. :)

Jo etvagyat.

2015. febr. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!