Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Steak krumpli fuszeresen?

David2014 kérdése:

Steak krumpli fuszeresen?

Figyelt kérdés

ki tud ajanlani egy steak krumplis receptet amit reszletesen el is magyaraz lepsrol lepesre?

eddig csak kiserletezeseim voltak , nem igazan valtak be vagy nem lett olyan ...



#steakkrumpli
2015. jan. 8. 15:20
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én szép tiszta salátaburgonyát szoktam venni, megsikálom, majd néegybe vágom hosszában, egy tálkában kikeverek olajjal, vagy vajjal (Flóra margarinnal) sót, őrölt borsot, rozmaringot, kakukkfüvet, fokhagymát felszeletelve, vagy fokhagymaport, ebben átforgatom a burgonyákat, majd sütőpapírral bélelt tepsibe teszem a fűszeres burgonyát, szoktam kb 1 órát így hagyni, majd be a sütőbe, kb 1 órát sütöm, félidőben átforgatom.
2015. jan. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyjából ugyanígy készítem, annyi különbséggel, hogy darabolás előtt héjában megfőzöm majdnem teljesen a krumplit. (a nagyjából egyforma méretű krumplikat megsikálom, leöblítem, fazékba rakom, annyi hideg vizet öntök rá amennyi éppen ellepi. Tűzre rakom, és forrástól számítva 10-15 perc, a krumplik méretétől függően) Aztán leöntöm róla a forró vizet, négybe vágom, vagy nyolcba ha nagyok, és fűszerekkel bőven megszórva sütőpapíron megsütöm olyan 45-50 perc alatt, félidőben átkeverem.

De van ilyen kész fűszerkeverék is, ezzel valamivel gyorsabb és szintén nagyon finom. Erre gondolok: [link]

2015. jan. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

koszonom a valaszokat, a kerdeseim a kovetkezok:


miert kell a sutopapir? nem lehet egyenest beletenni a tpsibe?

forro sutobe kell beletenni?

olyant is hallottam, hogy a tepsit kivajazzak ti pedig olajba forgatjatok at , milye a kulonbseg?

en amiket ettem es lattam ettermekben, az eleg szaraz kinezetu , tenyleg steakes barnas volt, nekem pedig fenyes olajosra sikerult es nem volt barnas :)

2015. jan. 9. 11:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!