Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szalagos fánkot szeretnék...

Szalagos fánkot szeretnék sütni, de nincs itthon tej. Van ilyen receptet?

Figyelt kérdés
2010. febr. 2. 16:37
 1/6 anonim ***** válasza:
60%
Miért nem mész le a boltba tejért?
2010. febr. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
mert alszik a gyerek!
2010. febr. 2. 16:53
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Megnéztem 30 receptet,de mindegyik írt tejet...:S Szerintem ha nincs más választásod kérj a szomszédtól kölcsön :)
2010. febr. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
És ha vizet rkanál tej helyett? Fánknál még nem probáltam,de másfajta sütiknél müködött eddig
2010. febr. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Én is gondoltam a vízre. :)

köszi a válaszokat

2010. febr. 2. 17:47
 6/6 anonim ***** válasza:

Én még sosem csináltam olyan fánkot, amibe tej kellett. Bár én az egyszerű dolgokat szeretem és egy szalagos fánknak az életbe nem állnék neki. :)

Ha kicsit "lusta" vagy, vagy nincs olyan sok időd a konyhába fánkkal babrálni akkor próbáld ki ezt: élesztő+1 tk cukor+2 dl vizet felfuttatok, kimérek fél kg lisztet beleteszek 1 dl citrom vagy narancslevet néha héjat is 4 kanál mézet, vagy cukrot és fakanállal összekeverem kell még kb 2-3 dl langyos víz bele mert palacsinta tésztánál sűrűbbnek kell lennie. Amikor csomómentesre kavartam letakarom egy órára (jó nagy edénybe kell tenni, mert nagyra kel) és meleg helyre teszem. A kisütés: 4-5 centi olajba vizes evőkanálból szaggatok.

Ezt is lehet lekvárral enni, csak éppen mártogatni kell. :) És nem vagyok annyi időt a konyhába. :D

2010. febr. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!