Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Egy jól bevált sárgarépakrém...

Egy jól bevált sárgarépakrém leves receptet tudtok írni?

Figyelt kérdés
2014. nov. 26. 18:48
 1/2 anonim ***** válasza:
87%
Én igy képzelem. Hagymát piritok zsiradékon, szép barnára. Majd rákarikázom a sárgarépát, sót borsot, és fedő alatt puhára párolom.Megszórom liszttel, és felengedem vizzel, és forralom. Ha puha, leturmixolom. Ha sima a leves, petrezselyemmel megszórom vastagon.Só, bors, esetleg mustár, cukor, babérlevél stb. megy hozzá.
2014. nov. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Kevés olajon (tökmagolaj pl. nagyon jól illik hozzá) vajat olvasztasz fel, ezen megdinszteled a hagymát vagy újhagymát, esetleg póréhagymát vagy lilahagymát. Egy kevés fokhagymát is adgatsz hozzá a végén, de vigyázz, hogy ne égjen meg.


Ehhez adod a vékony karikákra vágott répát, és jól átforgatod a vajon. Fűszerezed ízlés szerint - pl. reszelt gyömbér, curry, pirospaprika (akár vékonyra vágott paprikával is keverheted a répát a levesben), oregánó, kömény, citromfű, majoranna, petrezselyem, amit csak szeretnél - csak ne mind egyszerre :) A kókusztej is nagyon jó hozzá. Tehát a fűszerezés után felöntöd vízzel, majd miután megpuhult, pürésíted (kb. fél óra ugye). Ezután felöntöd habtejszínnel, tejjel vagy kókusztejjel (kb. 2 decit szoktam), és még egyszer felforralod vele. Kész. Ez besűríti, lisztre nincs szükség.


Egy példa: ha citromfűvel készítem, akkor frissen egy kis tejfölt vagy natúr joghurtot kanalazok bele, egy karika citromot vagy lime-ot teszek rá, és petrezselyemmel szórom meg. Ha gyömbéresen készítem szinte mindig kókusztejjel öntöm fel, curry esetén is.

2014. nov. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!