Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi legyen a vacsora? Hogy a...

Mi legyen a vacsora? Hogy a legjobb csokit olvasztani?

Figyelt kérdés

Vacsorára a páromnak, és az anyós jelöltemnek gondoltam, hogy főzök valami olcsó, de finom vacsorát. Gondoltam már bolognaira és pizzára is.

Desszertnek mindenképp csokis gyümölcsöket akarok, de nem sokszor sikerült jól megolvasztanom a csokit (ami azért kicsit cikiert ez az egyik legegyszerűbb dolog a világon.) A válaszokat előre köszönöm


2014. nov. 24. 18:40
 1/2 anonim ***** válasza:

Közepesen olcsó, baromi egyszerű és finom kaja:


Kapros-fokhagymás tejszínes csirkemell rizzsel (vagy tésztával)


Veszel valamennyi csirkemellett (nekünk kettőnknek két kajára szokott elég lenni egy olyan 25-50dkg), illetve fél liter főzőtejszín (tejjel szoktam higítani). A csirkét kockára vágod, megpirítod-megsózod majd felöntöd a tejszínnel, raksz bele bőven kaprot, fokhagymát, esetleg egy kis borsot. Közben megfőzöd a rizst, a csirkére meg nagyon figyelsz, hogy nehogy kifusson. Ha kevés a "szaft" egy kis tejjel katasztrófát nem okozhatsz. Az egész kb 20 perc alatt kész, és szerintem nagyon finom :) Nekünk két kaja kb egy ezresből ki szokott jönni így (bár ha több a hús, az sosem árt, csak az drága...)


Csokit meg úgy olvaszd, hogy mindig gőz fölött lévő edényben kavard, esetleg egy kis vajjal előtte, és keverd nagyon szorgalmasan, nehogy odaégjen. Más trükkre nincs nagyon.

2014. nov. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Vacsorára lehetne brassói, vagy egy jó gombástokány rizzsel.Persze gomba helyett lehet más zöldséggel is, borsóval, zöldbabbal stb. tésztával is finom. lehet tejföllel habarni, mustárral is ízesíteni és még egyéb ízlés szerinti fűszerekkel. bors, majoranna , fokhagyma.

A csokis desszertnél tényleg jót írt az előző válaszoló.

ha a gyümiket előbb egy picit a fagyóba teszed, egy pillanat alatt rádermed a csokimáz.

2014. nov. 24. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!