Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen különlegességet ajánlot...

Milyen különlegességet ajánlotok hétvégére?

Figyelt kérdés
Nem tudok már mit főzni, vmi nagyon finom kellene.
2010. jan. 28. 12:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Fini és kipróbált: tejszínes-sajtos pulykamell/csirke is lehet/, krumplipürével és gyümölcssalátával Mennyei!
2010. jan. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Receptet is kérek szépen:) Az kimaradt:)
2010. jan. 28. 12:21
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ananászos csirkemell:


csirkemellet (nem csak csirkemellel lehet készíteni) bepácolod: olaj-fokhagyma-delikát


este ha sütöd, már nem kell alá olaj!

serpenyőben mindkét oldalát addig sütöd, amíg megkapja (kifehéredik).

tepsibe rakod egymás mellé, szorosan, ha sok van.

húsokra sonka darabkák-annak a tetejére ananász darabok-annak a tetejére töményen darált sajt.

be a sütőbe, addig sütni, amíg a sajt piros nem lesz.


Isteni finom, akár krumplipüréhez, rizshez



vagy


tejfölös-sajtos csirkemell:


ugyan az az eljárás az elején, utánna ugyan úgy tepsibe rakod, egy családi tejfölt kikeversz 1 db tojással és a húsra öntöd mindet!Annak a tetejére sajtot raksz.

Nem fog folyós lenni, megáll majd rajta a tejföl.Ezt is nagyon szeretem, ha van hozzá valóm.


kedves egészségedre.


Vera

2010. jan. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Bocsi...:)

Pulykemellet kicsit klopfol. Panírozni hagyományosan, de itt a zsemlemorzsa helyett reszelt sajtba forgatjuk. Tepsibe, vagy hőálló télba kicsi 30%-os tejszí, belefektetni a húokat, aztán rá a tejszín./1 tepsihez kb. 2-3 dl tejszín/. Krumlipürét biztosan tudod:)

Gyümisalát apedig bármiből lehet, amit ti szerettek. Én konzervet szoktam venni, van vegyes is, amiben nagyon sokféle gyümi van:)

2010. jan. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez a mondat így helyes:Tepsibe, vagy hőálló tálba kevés, 30%-os tejszín, belefektetni a húsokat, és a maradék tjszínt ráönteni.Lemaradt a végén: Közepes sütőben, alufólia alatt addig sütni, míg puha nem lesz a hús /villapróba/ , utána fólia levesz, és pirosra sütni.

Bocsi ezért a kissé kusza írásért...

2010. jan. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

[link]


Ez nagyon különleges, nem is kell főzni, és szerintem nagyon finom lehet.

2010. jan. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

hogy te mekkora barom vagy -.-



ez a kedvenc kajám:


Töki pompos


A tésztához:

3 közepes krumpli megfőzni, összetörni vagy villával összenyomni

1 kis doboz kefir

3 evőkanál olaj

fél dl tejben fél kocka életsztőt felfuttatni egy kevés cukorral

fél kg liszt

1 teáskanál só


Összegyúrni, keleszteni. Kiolajozni a tepsit, elegyengetni rajta a tésztát. Villával megszurkálni, picikét elősütni /180 °-on/ (tényleg kicsit, mert hamar megsül, csak annyira, hogy ne legyen nyers). Utána megkenni fokhagymás tejföllel (én fél litert használtam és 3 gerezd fokhagymát, kicsi borsot és sót tettem még bele). Megszórni a hozzávalókkal: elősütött húsos szalonnával, vékonyra vágott lilahagymával ,kevés füstölt kolbásszal meg reszelt sajttal. Amikor a sajt megpirul, akkor kész!

2010. jan. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!