Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen ételeket főzzek, hogy...

Milyen ételeket főzzek, hogy pénz hiányában olcsón viszonylag sok adagot lehessen készíteni belőlük, és egészséges is legyen?

Figyelt kérdés
2014. nov. 9. 20:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen kérdés már nagyon sokszor volt, ma is válaszoltam ilyesmire, most csak a kedvenc válaszételemet írom: zöldséges rizs :) Vegyes sült és akár részben nyers zöldségekkel (olcsó idényzöldségek plusz kis borsó, az szerintem remek)... Ennél olcsóbb ételt nehéz összehozni s nem látok benne semmi rosszat, pedig elég sok ételcsoportot kizártam már az életemből, jobbára egészségtudatosságból... (Volt olyan is, amiről nem tudom, rossz-e, de megvagyok nélküle.)
2014. nov. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%
Frankfurti leves, paraszt tarhonya, lencsefőzelék, tojáspörkölt, rakott krumpli
2014. nov. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
94%

rizses hús, lecsós máj rizzsel, tojásos rizs, rakott zöldségek, paradicsomos káposzta, lecsó, májas rizottó

zabkása

2014. nov. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Üzletekben húsok közül legolcsóbb:

- a máj = resztelt máj, rántott máj,

- majd a csirke far-hát-nyak-szárny = pörköltnek nokedlivel, ill. (nagyon szeretem) pirított tarhonyával.

Volt mikor vettem még mellé lábat is, és tökéletes kocsonyát főztem belőle!!!

- combja (far-résszel együtt) már sütni is tökéletes!


Főzhetsz babgulyást, krumpliból kismillió (rakott krumpli virslivel, paprikás krumpli) kelkáposzta főzeléknek, vagy rakottan, kismillió féle-fajta olcsó étel van... olvasgass biztosan találsz még ötletet

2014. nov. 10. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A rizs, a krumpli a tészta örök darab az alapétkezéseknél, és rengeteg finom, tartalmas ételt egészítik ki.

A paprikáskrumpli, krumplistészta, az olcsóbb húsokból, csirkemájből készített tokányok, raguk, rakottasok, mind-mind az olcsó ételek közé tartoznak. még most is lehet olcsó lecsópaprikát kapni, akár pr.konzervvel is készíthetünk egy jó lecsót, egy kis jobb virslivel, kolbásszal, pár tojással finom komplett ebéd-vacsora.

A főzelékek tárháza is szinte kimeríthetetlen- szezontól sem függ- a fagyasztós világban. a főzelékek is ehetőek, virslivel, kolbásszal, tükörtojással,bundáskenyérrel.

házi pizzát sütni sem ördöngösség. sok maradék felvágott végső felhasználása lehet, egy jó kis szósszal,hagymával, sajttal. Darálthúst is lehet kapni tálcásat elég olcsón, töltöttkáposzta, töltöttpaprika /par.húsgombóc bármikor készülhet.

Semilyen hagyományos étel nem egészségtelen, ha nem tocsogó zsírban/olajban főzünk.

Persze az egészségmániások felhördülnek és bőszen pontoznak mindenki lefelé, mind ahogy már meg is tették.

Csak csirkemellen, és salátákon nem lehet élni, jóllakásig enni, és főleg nem spórolósan.

Ez csak a szerény véleményem.

2014. nov. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
82%

#5: Ez így van, már hogy a csirkemell-salátával jóllakás igen drága s teljesen felesleges lenne... Néha eltűnődöm, az ilyen eltévedt egészségmániások vagy fogyózók később, ha nem minimális kalóriát esznek, akkor mivel laknak jól... Bár van, aki a teljes kiőrlésű dolgokat még eszi. Nekem igazán nem sok olcsó alapanyagom van, drága annál inkább, de csirkemellre alapozni nem telne, szerencsére nem akarok olyat enni.

Amúgy a zsírban tocsogó étel (főleg, ha azt is hozzászámoljuk, ami nem tocsog, csak a nagyobbik fele zsír) szerintem és sokak szerint sokkal egészségesebb, mint a sok és nem megfelelő szénhidrát, sőt, hasonlítani sem kell semmihez, teljesen jó. Már ha valakihez az passzol: jól bírja és szereti is. A zsírok sem egyformák, persze.

De egy kevés zsír is olcsón hozzá tud járulni az energiabevitelünkhöz :) S mennyivel jobb vele az étel... Legalábbis számomra és gondolom, sokak számára is.

2014. nov. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Fogyni szeretnél, vagy csak egy olcsó, de változatos étrend kialakítása a célod?
2014. nov. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Épp az, hogy hízni szeretnék. :D Csak hát most ezt nem biztos, hogy ki tudom vitelezni, ugyanis mostanában úgy alakult, hogy elég kevés pénzünk van. Szóval az utóbbit, olcsó, de változatos étrendet szeretnék.

Köszönöm mindenkinek az eddigi válaszokat! :)))

2014. nov. 11. 18:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!