Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » SOS! A lángosba tejföl helyett...

SOS! A lángosba tejföl helyett mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nem szeretem és nincs is itthon...
2014. nov. 7. 14:15
1 2
 1/16 csabika1971 ***** válasza:
Natúr joghurt?
2014. nov. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Lángos

Hozzávalók:

• 50 dkg liszt

• 3 dkg élesztő

• 2 dl tej

• víz

• só

• 2 evőkanál olaj

• pici cukor

• olaj a sütéshez

Elkészítés:

A tejet és a vizet meglangyosítjuk. Egy pohárba pici cukrot teszünk, majd belemorzsoljuk az élesztőt, és felöntjük 1 dl tejjel. Lefedjük, és addig várunk, míg felfut.


Egy tálban összekeverjük a lisztet és a sót, a közepébe mélyedést formálunk, ebbe tesszük a 2 evőkanál olajat, a felfuttatott élesztőt, a maradék tejet és egy kevés langyos vizet. Elkezdjük összekeverni, és a vizet apránként adjuk hozzá, nehogy túl híg tésztát kapjunk. Ha már közepesen lágy a tészta, akkor kelesztőtálba tesszük, és kb. fél órát kelesztjük. Ezután egy tálcát beolajozunk, és olajos kézzel kis halmokat szaggatunk a tésztából, a tálcára tesszük. Konyharuhával letakarjuk, majd így kelesztjük tovább. Ha már szép nagyra megnőttek a tészták, elkezdhetjük a sütést.


Egy serpenyőbe bőséges olajat öntünk, jól felmelegítjük, majd az olajos kézzel jól széthúzott és megformált tésztát belehelyezzük. Mindkét oldalát szép pirosra sütjük, lecsepegtetjük, és törlőpapírra tesszük, hogy a maradék olajat is felszívja. Tálaláskor sózzuk, tejföllel megkenjük és reszelt sajttal megszórjuk. Aki szereti, még fokhagymával is jól megkenheti

2014. nov. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Lángosba nem szoktam tejfölt tenni.
2014. nov. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Tegyél bele egy kis főtt, tört burgonyát.
2014. nov. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
A tetejére gondoltad a tejfölt? Én sem szeretem tejfölösen, csak fokhagymát szoktam rátenni és reszelt sajtot.
2014. nov. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Én a lángosba nem rakok tejfölt. 1 kg liszt, 1 egész élesztő tejben felfuttatva, só és meleg víz amennyit felvesz. Ennyi.
2014. nov. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 csabika1971 ***** válasza:
100%
Ő több mint valószínű mint előttem is írták, rajta gondolta a tejföl helyettesítését és nem benne. Hisz nem azt kérdezi, miképpen kell készíteni. Csak kissé pontatlanul fogalmazott.
2014. nov. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Nem fogalmaztam pofátlanul,bele gondoltam, mivel nekem olyan recept volt meg,ahol azt írta,hogy kell a tésztába tejföl.

De akkor nem rakok :)

2014. nov. 7. 15:06
 9/16 csabika1971 ***** válasza:
100%
Olvasd újra! Nem azt írtam, hogy "pofátlanul" hanem PONTATLANUL!
2014. nov. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Én sem szoktam a tésztába tejfölt tenni, csak a tejes élesztőt és egy kiskanányi vajat.
2014. nov. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!