Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szerintetek az gáz, ha egy...

Szerintetek az gáz, ha egy férfi 50 év felett még egy rizsát sem tud megfőzni?

Figyelt kérdés
2010. jan. 23. 10:34
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
81%

Leginkább rizst, mert a rizsa a szlengben beszédet jelent.

És nem probléma, mert jó rizst nehéz főzni. Kérdezz meg róla egy kínai szakácsot! :D

2010. jan. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
73%

a rizsát nem főzni kell hanem elhitetni valakivel :) Ha gáznak érzed akkor változtass rajta! (már ha te vagy a kérdéses személy)

A főzés olyan dolog amit sosem késő elkezdeni megtanulni és még jó móka is.Egy főzőtanfolyamra is elmehetsz ahol megtanítják az alapokat.

Amúgy a rizs főzése kb olyan mint mikor teát főzöl :) A zacskós rizst beleteszed a vízbe,megnézed az elkészítési útmutatót.Ha nem zacskós a rizs akkor pedig ugyanez csak ha elfőtt a víz a rizsről hozzá kell önteni kicsit.

2010. jan. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
72%
Rizst nehéz főzni :D hát az első válaszló sem jár gyakran a konyhában...
2010. jan. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
81%

Hát, nem könnyű rizst készíteni, főleg, ha szabályosan akarod, ahogy a tankönyvben van benne.

Olajon megfuttatod kicsit, de ne piruljon meg, majd 1,8 vagy lehet 2-szeres forró vízzel felöntöd, forralod egy kicsit, majd félrehúzod, fedővel takaros és állni hagyod. Persze sózni is kell.

Suliban is sokat bénázunk vele még, de azért bele lehet jönni. :)

Amúgy nem a legjobb, hogy nem tud főzni, legalább alapokat el tudjon készíteni. Soha nem késő tanulni. :)

2010. jan. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
98%
Ja, szerintem gáz. Azért, mert így nagyon kiszolgáltatott. A felesége vagy az anyukája bármikor kieshet mellőle akár átmeneti betegség miatt, akár végleg, és akkor mihez kezd? Meg hát érdekelhetné is legalább egy kicsit, néha végigcsinálhatna egy főzést/sütést valakivel, hogy lássa, miből áll ez.
2010. jan. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
65%
Ha 50 éves nőről lenne szó, akkor igen, gáz lenne, ha nem tudna ilyen, vagy olyan minőségű rizst főzni.A neves szakácsok nagy része ugyan pasi, de a nagybetűs életben sajna nem sok van a férfiak között aki tud főzni.Az én családomban a bátyám szuper szakács volt, a férjem még teát sem tud készíteni, a fiam pedig csak azért nem csinálja, mert nincs rákényszerülve, érzéke van hozzá,csak mintha cikinek találná.
2010. jan. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
70%
A rizst nem szabályosan kell főzni hanem ki hogy szereti.Én pld útálom a szemenként potyogó rizst azt főként a nők veszik be a fejükbe hogy így kell.Én puhára főzöm a rizst ezért össze is tapad, az miért volna baj? Könnyebben emészthető. Az tévedés hogy hozzáöntenek vízet és nem tesznek többet hozzá ha fene fenét eszik is.A félig főtt étel nem egészséges.
2010. jan. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
54%
Ja és nem pirítom semilyen zsíradékon, minek? A tarhonyát kell pirítani. Annak jobb az íze ha pirítva van
2010. jan. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
78%

a kérdéesre válaszolva. nem, nem gáz, de ha szeretnéd, sosem késő elkezdeni megtanulni a főzést....


a többihez: igazán jó rízs készítésének az első lépése: folyó víz alatt a szűrőbe tett rízst alaposan átmosni, hogy kioldódjon belőle a keményítő, így nem lesz cupákos...


az hülyeség, hogy a férfiak nagy része a való életben nem főz, én rengeteg olyan pasit ismerek aki tud és szeret is főzni, és elég gáz, ha egy fiú azért nem akar főzni, bár tehetsége van hozzá (mondjuk ez nem tudom, hogy akkor hogy derül ki) de ciki neki...na az ilyen fiúk fogják feltenni 25-30 év múlva ugyanezt a kérdést

2010. jan. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
82%

10:43


Ugyanazt írtad, amit én, nem is értem, miről beszélsz.:O

Éppen azt írtam, hogy jó rizst nehéz főzni és nem probléma, ha nem megy neki.


Én pl egész tudok jót készíteni, és szoktam főzni a rizsnél bonyolultabb dolgokat, Sőt, tortákat is jókat sütök.


29F

2010. jan. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!