Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Nagyon kezdo vagyok a fozesben...

Foreverinlove kérdése:

Nagyon kezdo vagyok a fozesben, de megszeretnem lepni egy finom vacsival az uj parom. Mit fozzek neki?

Figyelt kérdés
2014. szept. 22. 12:32
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Mi az, amit már el tudsz készíteni?

Most milyen jellegű ételre gondoltál?

2014. szept. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
33%

Finom húsleves - nem lehet melléfogni, mert általában szeretik, s el sem lehet rontani. Csigatésztával, vagy cérnametélttel. Másodiknak csirke felső combból egytálételt tepsiben,zaftos, recept van rengeteg a neten /pl finom a Nem lehet megunni csirke. Esetleg sűltkrumpli hozzá köretnek.

Desszertnek valami poharas krém. Gyümölcsös vagy csokis.

Nagy dologba ne fogj! Elronthatja a hangulatod, ha nem sikerül.

De sok függ a párod ízlésétől,igényétől is. Lehet, hogy egy saláta ízlene neki vacsorára.

Puhatold ki, mire vágyna, s mi segítünk abban, hogy készítsd el:))

2014. szept. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
72%

2.-ik: húsleves... el sem lehet rontani.

Na, hát nekem fiatalkoromban még azt is sikerült:D kevés volt a hús és sok a víz - vízízű lett. De azóta már bezsebeltem olyan mondatot is, hogy finomabb, mint ahogy anyukája főzi

2014. szept. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
A lenyeg, hogy nem Magyar! Gondoltam esetleg valami magyaros kajara, csak attol felek, hogy nem fog neki izleni. Meg nagyon az elejen vagyunk, s nem szeretnem csalodott maradjon :))) Foztem mar leveseket, gulyast, paprikast. Gondoltam is a csirke paprikasra tesztaval... egyszer keszitettem olaszoknak, ok nagyon szerettek.
2014. szept. 22. 13:28
 5/23 A kérdező kommentje:
Sajnos mar anyukam nincs mellettem, s mikor ott volt nem allt az eszem a fozeshez :( Nettrol meg eleg nehez fozni... minden kajara million fele receptet lehet talalni, s meg se olyan lesz mint ahogy anyukam csinalta. Azt hiszem jo otlet lenne elmenni egy fozo tanfolyamra :)
2014. szept. 22. 13:35
 6/23 A kérdező kommentje:
Jaaah a fuszerezessel nekem is mindig problemam van! Nagyon ritkan talalom el az izeket. S mikor valami tokeletesen sikerul, utanna megint ugyan ugy probalom csinalni ugyan azt a kajat s megint elcseszem. Neha en sem ertem miert? :))
2014. szept. 22. 13:39
 7/23 anonim ***** válasza:

Csak olyat főzzél, ami kipróbált recept és már begyakoroltad valamennyire. Ne most kezdj el kísérletezni, ha tényleg szeretnél valami finomat főzni neki.

A csirke paprikás szerintem jó ötlet. Magyaros, de azért nem olyan durva étel.

2014. szept. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

andi1976.gportal.hu


Nagyon sok jò receptje van èn gyakran sütök, fözök onnan. Ràadàsul nagyon finomak.

2014. szept. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 The answer ***** válasza:
Ha nem magyar, akkor bármit főzhetsz, legfeljebb azt mondod, ennek márpedig ilyennek kell lennie - akárhogy is sikerült. Maximum nem lesz a magyar konyha rajongója, vagyunk ezzel így néhányan.
2014. szept. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Lecsó:

- hagyma, paprika, paradicsom, kolbász

- só, bors, kis kömény, majoranna


Elkészítés:

- hagymát felcsíkozod, paradicsomot, paprikát kockázod, kolbászt karikázod (és azt még félbe)

1. kolbászt serpenyőben megsütöd, majd kiszeded egy kistányérra

2. a hagymát megdinszteled (kb. 2 perc)

3. beledobod a paprikát, pici vizet és fedő alatt párolod

4. mikor már megpuhult a paprika, mehet bele a paradicsom, és a fűszerek

5. még 5-10 percig főzöd

6. visszateszed a kolbászt, összekevered és 1-2 percig rotyogtatod


Ha akarsz üss rá tojást, de anélkül is finom.

2014. szept. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!