Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Könnyű süti recepteket tudna...

Könnyű süti recepteket tudna írni valaki?

Figyelt kérdés
Tesómnak szülinapja lesz és gondoltam meglepem valamivel.
2014. szept. 17. 17:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha van gyümölcstortaformád, vagy kapcsos tortaformád, szívesen írok egy könnyű gyüm.torta receptet.kapcsosba lehetne pl egy gesztenyés almatortát is.nem bonyolultak, bárki el tudja készíteni.
2014. szept. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

1. begyújtod a sütőt, hadd melegedjen

2. előveszel egy bögrét (2,5dl-est): 2 bögre liszt, 1 b. cukor, 1 zacsi sütőpor, 1 db tojás, 1,5 dl tej, 1 dl olaj - az egészet robotgéppel összekevered (én teszek bele fahéjat, meg kis vaníliás cukrot, vagy kakaót, esetleg mákot)

3. gyümölcsöket egy tálkába összevágod, lelisztezed

4. egy tepsit/kör alakú formát olajozol, megszórod zsemlemorzsával

5. beleöntöd a tésztát, rászórod a gyümölcsöket (nem kell belenyomni)

6. 160-170 fokon tűpróbáig sütöd (mikor már nem ragad tészta a késre/villára, akkor jó. Én még utána szoktam hagyni egy kicsit "pirulni")

2014. szept. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 *Victorique* ***** válasza:

A legegszerűbb, legfinomabb citrom torta (de csinálhatod kocka alakúra is :) Kb 1 óra alatt megvan mindennel együtt.


Piskóta alaprecept:


6 tojás

6 evőkanál cukor

1 csomag vaníliás cukor

6 púpozott evőkanál liszt

1 csomag sütőpor

1 csipet só


Krém:


5 dl tejszín (Hulala, vagy cukrász tejszín)

3 ek cukor

1 nagy pohár natúr joghurt

2 citrom reszelt héja és leve

1 csomag valiliás cukor


A tésztához összekevered a hozzávalókat, a tojás fehérjét célszerű előbb kemény habbá verni és óvatosan beleforgatni a masszába, akkor lazább lesz. Megsütöd tűpróbáig, 180-200 fokon.

A krémhez habbá vered a tejszínt és a cukrot. Utána hozzáadod a joghurtot, majd a citromot is belekevered.


Ha kihült a piskóta elvágod 2-3 lapra (attól függ milyen vastagra sikerült). A lapok közé betöltöd a hab kb 2/3-át, a maradékkal befeded kívülről az egészet.

Citromkarikával, kakaóporral, esetleg folyékony csokival, színes cukorral lehet díszíteni.

2014. szept. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!