Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tudtok nekem ajánlani könnyű...

Tudtok nekem ajánlani könnyű és finom lángos recepteket?

Figyelt kérdés
lángos

2013. márc. 12. 12:35
 1/3 fannyyy válasza:
100%
[link] Szerintem nem fogsz csalódni :)
2013. márc. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy édesanyám készíti:


2dl kefir, 1 egész tojás, 2,5 dkg élesztő (meleg, enyhén cukros tejben felfuttatva, vagy élesztőpor is jó, de én azt annyira nem szeretem), 2 kávéskanál só. Ezeket jól összekeverni és fél órát állni hagyni, jó nagy edényben, mert vagy háromszorosára nő! Állás után pontosan 55 dkg liszttel kell összekeverni és bedagasztani. Miután bedagasztottad lefedni folpackkal és egy éjszakára hűtőbe tenni. Bő, forró olajban kell sütni. Olajos kézzel a masszából gombócokat kell tépni, és kerek-ovális formát hajtogatni belőle a kezedben, aztán az olajba tenni.

2013. márc. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
50 kg lisztet elkeversz egy porélesztővel, 1 kis doboz tejföl, kb 3 dl langyos víz, 2 nagy csipet só
2013. márc. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!