Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan mentsem meg a sajtkréml...

Hogyan mentsem meg a sajtkrémlevest a víz íztől?

Figyelt kérdés
Ismerősöm receptje alapján csináltam: 2l vízbe (picit még kevesebb is lett) belenyomtam egy tömlős sajtos (Mizosat), ezt feltettem főni, amikor már meleg lett belereszeltem 10 dkg trappista sajtot,s egy cikk fokhagymást is, csináltam rá egy habarást (kis tejszín+ liszt), ezt ráöntöttem ,mialatt forrt, az állaga az jó lett, de az íze.. :/ A vízet érzem rajta leginkább. Az illata is csalogató..

2014. szept. 17. 13:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Legközelebb tegyél bele több tejszínt, vagy pedig tejjel főzd. Illetve a fűszerek sem ártanak bele... Só, bors, esetleg szerecsendió, ki mit szeret. 24L :)
2014. szept. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Fűszerek mentek bele: bors, delikát stb.. :/
2014. szept. 17. 14:00
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt a mennyiséget kb. 1 liter vízhez szoktam adni.
2014. szept. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Akkor a bibi ott van a dologban, hogy vízzel főzted, és szerintem a 2 liter vízhez kevés a sajt mennyisége is. Több tejszín, vagy pedig tej, ez lehet a megoldás. Plusz ha készítesz hozzá pirított kenyérkockát, akkor arra is reszelhetsz sok sok sajtot, így kapsz egy markánsabb ízvilágú levest. 1-es voltam ismét :)
2014. szept. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
48%

A Delikátot pedig felejtsd el. Sok felesleges adalék van benne, használj inkább természetes fűszereket, azok még olcsóbbak is.

Soha nem főztem a sajtot, csak a kész levesbe reszeltem bele, de nem trappistát, hanem valódi sajtot.

2014. szept. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!