Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Konyhapénz napi 2000ft 2főre!...

Konyhapénz napi 2000ft 2főre! Milyen ötleteitek vannak?

Figyelt kérdés
Ebédet és vacsit kéne kihoznom, de nem jutnak már eszembe ételek így örülnék ha minél több ötletet adnátok! :) Nem feltétlenül kell minden nap legyen hús, de mivel párom fizikai munkát végez tápláló ételek kellenek! Köszi!
2014. aug. 31. 19:23
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
19%

Fagyasztott ételt semmiképpen ne, szerintem... akkor már a wc deszkát is lehetne nyalogatni, az éhség elmúlik tőle, baktériumból meg azon sincs több.


Zabkása, idénygyümölcsök, mindenből ne a legdrágábbat, de jó minőségűt vegyél, ha kevesebbet is. Kenyeret süssetek sajátot, felvágottak helyett sült hús, saláták, hal, rengeteg izgalmas és olcsó süteményrecept van neten. Én szeretem a krumpliból csinált cuccokat, de nem túl egészségesek.

2014. aug. 31. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
71%

Pár ötlet:

- krumplistészta

- mustáros karaj

- kínai csípős csirkeszárny ( bár ezt a pácot más húsokhoz is lehet használni)

- túrós tészta szalonnával ( vagy kis pörkölttel, vagy lecsóval hmmm... mennyei!! Jó tudom mondták már hogy fura ízlésem van de aki megkóstolta mind dicsérte :-)

- kemencés lángos

- mexikói chilis bab (= darált húst szoktam hozzá adni meg + kukoricát, friss kenyérrel szoktuk tunkolni, imádjuk!! és nagyon laktató!

- bármilyen főzelék ( ha főzeléket csinálok utána mindig valamilyen sütit sütök /egyszerűt és finomat/.

- mézes-mustáros csirkemell

- rakott krumpli

stb-stb.stb.

2014. aug. 31. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
70%

lencsegulyás, tejfölös lángos

babgulyás, fánk

zöldbab leves tejfölösen virslivel, rizses hús

tarhonyás hús, nokedlivel dúsított paprikás krumpli, rakott krumpli, rakott karfiol, káposztás tészta, májas rizottó, lecsó rizzsel, lecsós csirke nokedlival, palacsinta, nudli, derelye, gofri, főzelékek sült májjal,


reggelinek tojás krém, körözött, főtt tojás, kenyérszalonna, kolbász, hagyma, paprika


gyümölcsnek, szilva, alma

2014. aug. 31. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
17%
hihetetlen, hogy mindig lepontoznak páran, hogy unalmas és szörnyű, hogy sokak főzési ötletei a szomszéd kifőzde ötletességével vetekszik, vagy az iskolai menzáéval...pedig ezen változtatni kéne, nem engem lepontozni, ha leírom.
2014. aug. 31. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
61%

instant japán levesekkel nagyon jó kajákat lehet csinálni

[link]

200ft egy leves

2014. aug. 31. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
28%

"Hát nem azért mondom, de egy 5 tagú családnál 150ezer simán elmegy kajára, ha nem termelnek kaját maguknak, és egy picit is normálisan akarnak étkezni."


Én nem tudom, mert mi csak ketten vagyunk a párommal, de ha tényleg így működik....

Akkor ha hozzászámoljuk a rezsit meg mindent további kiadást, így kb. már havi nettó 300 ezernél járunk minimum.


És amikor sokszor látni a TV-ben, hogy mindkét szülő pl. egy gyárban dolgozik 60-70 ezerért???

Az ok, hogy ott van a 3 gyerek után némi segély, de ez még akkor sem annyi pénz, hogy egyáltalán enni tudjanak.


Akkor ők mit esznek?

Vagy nem esznek?

Vagy akkor ezt az egészet nem értem.


150 ezer csak a kajára szerintem elég nagy luxus. (5 főre)

2014. szept. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

"Csak halkan mondom, hogy nem lesz olcsóbb a kaja attól, hogy nagyobb adagokat csinálsz, csak unalmas."


DE!!!!


Mert ha egy nagyobb adagot csinálsz, akkor nem kell külön-külön elmenni a boltba, külön mosogatni, a gáztűzhelyt üzemeltetni, stb.


Ki mondta, hogy minden nap ugyanazt kell enni????


Mi is úgy csináljuk, hogy főzünk egy halom adag kaját, aztán a nagy részét lefagyasztjuk, majd kb. 2 napig az adott kaját esszük mindig mással, aztán megint csinálunk egy nagy adagot, és így megy tovább.


Majd a hónap második felében, a fagyasztott kajákat esszük felváltva, illetve még akkor is készítünk egyszerűbb ételeket melléjük, persze pl. egy rántott húshoz egy fasírthoz, stb, más-más köretet eszünk, így sosem lesz unalmas.

2014. szept. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
77%

"150 ezer csak a kajára szerintem elég nagy luxus. (5 főre)"

Havi 30ezer/fő kajára LUXUS? én értem, hogy bőven az éhhalál szint fölött van, és olcsóbban is ki lehet hozni, de szerintem napi egy ezres reggelire, ebédre és vacsorára nem LUXUS. Nem akarom mondani, hogy mennyivel többet költünk mi kajára itthon, és még mindig messze vagyunk a LUXUStól. Nem azt mondtam, hogy a napi ezer forint a minimum, amivel túl lehet élni, de hogy annyi MINIMUM kell, ha az ember változatosan és egészségesen akar étkezni.

2014. szept. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
78%

Most miért lettem lepontozva??

Mi az hogy menza kaja a babgulyás, miért lenne menza kaja?

Mi a barátainkkal van, hogy babgulyást csinálunk bográcsban, 40-50 éves komoly férfiak és nők eszik velünk együtt, még sose volt baj, hogy "menza kaja"

Lehet hogy TE mindennap füstölt lazacot eszel sajtmártással meg ki tudja mivel, de igenis, ahol van egy család-anya, apa és 1 gyerek, ott nem ezek mennek, és lássuk be, a mai átlag ember nem homáron meg kaviáron él.

Ott ahol csak az iskolakezdés 30ezer Ft, és ebben nincs benne a váltócipő, kabát, ünneplő, ott sajnos "csak ilyen menza kajára" futja, de hozzáteszem tökéletesen megfelel, a titok, hogy legyen jól elkészítve, legyen szépen tálalva és a család együtt fogyassza el, miközben mesél a gyerekem.

Szép napot!

2014. szept. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
28%

"Mert ha egy nagyobb adagot csinálsz, akkor nem kell külön-külön elmenni a boltba, külön mosogatni, a gáztűzhelyt üzemeltetni, stb. "

Én a boltba gyalog járok, ezért ez csak idő, de azt nem mondtam, hogy baj, ha nagybevásárlást tart az ember.

Mosogatni...hát igen, lehet, hogy egy kicsit többet mosogat az ember, ez havonta lehet, hogy 100 forint extra költséget okoz (a víz még mindig elég olcsó).

A főzéssel szintén nem lehet sokat spórolni. nyilván egy kicsit olcsóbb, ha nagyobb adagokat főz az ember, de több kaját több energia felmelegíteni is, úgyhogy ez sem jelentős különbség. Viszont ti telepakoljátok a mélyhűtőt, ami viszont - bármilyen meglepő - energiát használ a hűtéshez. Ha több kaja van a hűtőben, több energia hidegen tartani is, bár természetesen ez sem hatalmas különbség.

De nem, nem jelent számottevő megtakarítást 1 hétre előre megfőzni mindent. Illetve de: mert időt valóban lehet spórolni vele.

2014. szept. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!