Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Konyhapénz napi 2000ft 2főre!...

Konyhapénz napi 2000ft 2főre! Milyen ötleteitek vannak?

Figyelt kérdés
Ebédet és vacsit kéne kihoznom, de nem jutnak már eszembe ételek így örülnék ha minél több ötletet adnátok! :) Nem feltétlenül kell minden nap legyen hús, de mivel párom fizikai munkát végez tápláló ételek kellenek! Köszi!
2014. aug. 31. 19:23
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
15%
Egy nap kétszer esztek főtt ételt?
2014. aug. 31. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
76%

Főzz nagyobb adagokat, ami két-három evésre is elég.

Lebbencsleves-olcsó és laktató

Pörkölt krumplival

Főzelékek kenyérrel meg valami tükörtojással vagy sült virslivel

Paprikás krumpli nokedlivel

Rizses lecsó

Bundás kenyér a maradék kenyérből

Húsos káposzta ebből egy jó nagy fazék több napra elég, vagy akár le is lehet fagyasztani

2014. aug. 31. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
"Egy nap kétszer esztek főtt ételt?" Miért, az baj?
2014. aug. 31. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
40%

Kérlek kettes, ne írd le megint a komplett üzemi konyha menüjét megint. Roppant csábító lebbencslevest enni meg rizses lecsót, de 2000 forintból ennél jóval ötletesebb és jobb ételeket is ki lehet hozni.

Kérdező: a fent leírtak többsége jó ötlet, csak hamar nagyon-nagyon unalmas lesz. Úgyhogy ezeken kívül nézz körül az olasz konyha táján. Olasz tésztás ételek bőven kihozhatóak ennyiből még jó alapanyagokból is, és ha megfőzöl fél kiló tésztát, az elég komoly adag akkor is, ha fizikai munkát végez valaki a családban.

Szintén nem kerül vagyonokba a kínai konyha. Szójaszósszal és gyömbérrel egy rakás kaját meg lehet csinálni, a keményítő nem drága és a rizs sem hozzá.

Úgyhogy tessék változatosan főzni, ne egy unalmas menza színvonalát célozd meg. :)

2014. aug. 31. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
33%

Ez nem kevés!!!! Ha pl. van egy 5 tagú család, akkor naponta 5000 Ft lenne a kaja, ami havi szinten 150.000 lenne!!!! (csak az étel!)

Nagyobb adagokat főzz!

Én pl. az csinálom, hogy ha készítek egy halom rántott húst, akkor 2 napig krumpli főzelék van hozzá, aztán paradicsomos káposzta, aztán borsó főzelék, stb. Ezek tetejében még fagyasztok is le.

És mindennel lehet ezt!

Utána, ha már tele van a fagyasztó, akkor szép sorjában akár 2 héten át csak azt eszitek (ergo a kajapénz kiesik)

2014. aug. 31. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
79%
Csak halkan mondom, hogy nem lesz olcsóbb a kaja attól, hogy nagyobb adagokat csinálsz, csak unalmas. A jó az, ha az otthon levő anyagokat felhasználod, és nem kell kidobni soha semmit. Úgyhogy arra optimalizálj, hogy ne maradjon romlandó felesleg. De attól, hogy nagy tételben süti valaki a rántott húst, attól semmivel sem lesz olcsóbb a kaja.
2014. aug. 31. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Délben ha hazajön a párom eszünk főtt ételt és mikor este 10 óra munka után igenis van hogy főttet eszünk! Nekünk most ennyi jut kajára!

Olasz és kínai jó ötlet! :) de várok konkrét kajákat is! :)

2014. aug. 31. 21:29
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

már többször linkeltem itt, én innem szoktam lopni az ötletek jelentős részét:

[link]

van magyaros, mediterrán és ázsiai kategória is, érdemes körülnézni. A kaják és a receptek igényesek, és érthetőek a leírások is. írhatnék konkrétakat, amik az én kedvenceim, de jobb, ha te körbenézel.

2014. aug. 31. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
75%
ja, és amit én szoktam még csinálni, és nagyon szeretem, az a csirke márványsajtos-tejszínes mártással és spenóttal. A márványsajt vagy más penészes kéksajt nem kimondottan olcsó, viszont nem kell belőle sok (és ha belefér, érdemes hozzá egy kis diót is pirítani).
2014. aug. 31. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

"Ha pl. van egy 5 tagú család, akkor naponta 5000 Ft lenne a kaja, ami havi szinten 150.000 lenne!!!! (csak az étel!) "

Hát nem azért mondom, de egy 5 tagú családnál 150ezer simán elmegy kajára, ha nem termelnek kaját maguknak, és egy picit is normálisan akarnak étkezni.

2014. aug. 31. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!