Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kenyérsütés, milyen ötleteitek...

Kenyérsütés, milyen ötleteitek vannak?

Figyelt kérdés
Először sütöttem életemben kenyeret otthon, és bár átsült, a színe elég halvány maradt. gáztűzhelyben sült kb. 65 percet, ebből 50 et letakarva, 15 öt szabadon. hogy tudnám legközelebb elérni, hogy szép barna legyen? Szerintem mindenképp tovább fogom sütni takarás nélkül, de ezen kívül nektek van valami praktikátok?
2013. aug. 30. 16:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Én nem szoktam letakarni, viszont nagy hőfokon megy a sütés. A kemencében akár 300-350°C is lehet, úgyh csináld nagy lángon. Arra figyelj, hogy forgasd a kenyeret menet közben, mert a gázsütőben a hőeloszlás nem egyenletes, és nehogy megégjen az egyik fele, miközben a másik fele nyers marad.


Gondolom búzalisztből készült cuccról beszélsz. Legközelebb keress kifejezetten kenyérsütéshez való lisztet. Nem bekevert cuccot (élesztővel, sóval..stb), hanem CSAK lisztet. A legjobb, ha a csomagolás oldalán megnézed a BL számot: BL 80-tól már jó.

2013. aug. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! megfogadom!
2013. aug. 30. 16:56
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem szép barna lesz, soha nem takarom le, 10 percig sütöm nagy lángon, majd 20 percig közepesen.
2013. aug. 31. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 toteam válasza:
Gázsütőben gondosabban kell eljárnod, mint modernebb sütők esetében. Javaslom a teljes lángot, 20 perces előmelegítéssel. Nem árt a kenyérnek a 250 fok. Tegyél a sütő aljába kis edénykében 3 dl vizet, hogy gőzös legyen a sütőtér. Egy péktől olvastam, hogy sütőkövet tesz a sütő aljába, és a veknit sütőpapíron arra helyezi, így egyenleteseb lesz a kenyér sülése. A sütési idő a kenyér típusától, méretétől függ. Az általad megadott 65 percben gondolkodva, és legalább 30 percet sütném fedetlenül, ill. a sütés megkezdése előtt bespriccolnám hideg vízzel.
2013. okt. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!