Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » S. O. S Készitettem rizses-zöl...

S. O. S Készitettem rizses-zöldséget. De annyira megfűszereztem, hogy ehetetlen. Milyen szósszal vagy valamivel tudnám összekeverni, hogy az az intenziv ize eltűnjön?

Figyelt kérdés
2010. jan. 15. 10:54
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Nah!!! Ez az utolsó is jó ötlet!
2010. jan. 15. 11:48
 12/19 anonim ***** válasza:

Szia! csak egy tipp, hogy ne menjen kárba. reszelj hozzá

sajtot, üss hozzá egy tojást, csinálj gombócokat,panírozd be és sütsd ki.esetleg paradicsomszósszal, vagy gombaszósszal köritsd.

üdv-eri

2010. jan. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Nyami...ez nagyon fini lehet..De leirnad a szószókat te hogy szoktad????
2010. jan. 15. 12:18
 14/19 anonim ***** válasza:

Szia ! persze leírom, de semmi extra nincs benne, amiket és csinálok. pl. a paradicsomszósz:

1 14o-gr-os sűrített paradicsom kell hozzá.kevés zsiradékon piritasz 3 főzőkanálnyi lisztet,meghinted pirospaprikával, lehúzod a tűzről és hideg vízzel csomómentesre kevered. ez eddig ugye rántás. a konzerv paradicsomot hozzákevered, vízzel higítod és vissza a

gázra,addig kevergeted, míg egy kicsit rotyog.ha nagyon sűrűsödne, vízzel te magad szabályozod az állományát.

pici cukor, delikát, bors aki szereti oregáno megy bele,kóstolgatni kell lehet, hogy egy csöpp ecetet is elbír.ez 2-3 embernek elég. ha többet csinálok akkor fél

kg-os dobozos sürítményt használok.

a gombás:

közepes fej hagymát finomra vágok, kevés zsíron megdinsztelem.25-30 dkg gombát vékonyra szelek,radobom a hagymára, sózom, puhára párolom.ha puha főzőtejszínnel

vagy tejföllel sűrítem, friss petrezselymet szórok rá.

borsot esetleg majorannát szórok bele. ez azért nem a

szó szoros értelmében szósz, mert a gomba darabos, de

a rizses sajtos gombóchoz nagyon passzol.

remélem segítettem.

üdv:-eri-

2010. jan. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Aham, köszike! Én is ilyenre gondoltam. Hát tuti h ezt fogom elkésziteni!!!!
2010. jan. 15. 13:06
 16/19 anonim ***** válasza:
a tejföl vagy joghurt sokat segít.
2010. jan. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

mi az a rizses zöldség? rizibizi?

ezeket a gombócokat muszáj bepanírozni? vagy simán megsüthetem olajban? vagy miben?

kösziiiiiiii

2010. jan. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Ezt kidobod és 30 percalatt csinálsz másikat vagy elszaladsz a Mekibe és ma olyan kaja lesz. Egyszerű.
2010. jan. 17. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Hali ! 15:22-nek írom, hogy nem tdom, hogy a kérdező milyen zöldséges rizst készített, de nekem az jött le, hogy nagyon megfűszerezte. erre volt a tanácsom a reszelt

sajtos-tojásos szaporítás,mert ugye tompítja a fűszereket.

ennek olyan állagúnak kell lennie, hogy formázható legyen

és bizony ezt be kell panírozni, mert az tartja össze sütés közben. bő zsírban vagy olajban kell kellemes aranybarnára sütni.

próbáld ki , érdemes

üdv-eri-

2010. jan. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!