Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szeretnék háromfogásos menüt...

Szeretnék háromfogásos menüt készíteni anyuéknak mire hazaérnek. Miket készítsek nekik ami egyszerű és nagyjából hamar készen van?

Figyelt kérdés

2014. aug. 9. 21:06
 1/9 anonim ***** válasza:
76%

1. Gyümölcsleves

2. Rántott hús sültkrumplival

3. Puding

2014. aug. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%

Zöldborsó leves mirelit borsó/répából vagy lehet kapni a Pennyben olyan mirelit zöldséget, amit csak fel kell főzni vízzel, már benne van a fűszer, só is, esetleg teszel hozzá egy kis cérnametéltet, petrezselmyet még.

Ma én is ezt főztem.

Második: Csirkecombokat besózod, tepsibe vagy jénaiba teszed, befeded alufóliával, 45 percig sütöd 180 fokon, majd alufóliát levéve pirítod 200 fokon 10-20 percig, amíg szép nem lesz. Hozzá csinálj tzatzikit, lereszelsz uborkát, besózod, 10 perc után kinyomkodod a levét, és az ubit összekevered joghurttal vagy tejföllel és zúzott fokhagymával.

Desszert: 5 perces mikrós süti, ne bögrébe, hanem kicsit nagyobb tálba tedd, amikor kiborítod, szórd meg vaniliás porcukorral. Ehhez valami öntet is jól jön, vaniliás vagy lekvár, vagy én szoktam csokiöntetet készíteni:

3 ek kakaóport 3 ek cukorral és 5 deka vajjal bögrébe teszek, 2 kanál vízet is teszek bele és csak picit megmikrózom, hogy megolvadjon.

2014. aug. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Vagy még egy kedvenc köretem: kis krumplikat hajában megfőzöm, utána megpucolom, jénaiba teszem, beszórom petrezselyemmel, sóval, rozmaringgal vagy provanszi fűszerrel, öntök rá 1-2 kanál olajat, összerázom/keverem és sütőben sütöm 20-25 percig.
2014. aug. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
64%

Ja és a mikrós süti receptje:

[link]

2014. aug. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Levesnek egy egyszerű zöldségkrémlevest. Nem tudom mi van otthon, de a recept elég univerzális:

medinsztelsz egy fej hagymát olívaolajon felolvasztott vajon, rádobod a szeletelt zöldségeket (most ez mindegy, hogy éppen zellerszár, póréhagyma vagy cukkini vagy akármi), összeforgatod 2-3 perc alatt, sózod, borsozod és ízesíted (amilyen fűszert még szeretnél bele), felöntöd vízzel, kb. 20 percet főzöd, összeturmixolod, majd felforralod 1 csomag habtejszínnel és kész :)


Másodiknak egyszerűen mondjuk fogj szelet húsokat, kend meg őket egy kevéske olívaolajjal, sóval, borssal, helyezz rájuk egy szelet mozzarella sajtot és bazsalikomlevelet, hajtsd félbe, tűzd össze, kevés vizet aláöntve letakarva süsd egy kicsit, majd levéve az alufóliát pirítsd meg. Mellé egyszerű zöldsaláta, pirított vajas baguette.


Desszertnek meg csak keverj ki egy kis túrót vaníliás cukorral, fogj éppen otthon levő gyümölcsöket, vágd szeletekre, önts a túró tetejére egy passzoló gyümölcsös öntetet vagy lekvárt, szórd meg a gyümölccsel és rétegezd :)

2014. aug. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm,ment a zöld kéz mindenkinek! :)
2014. aug. 10. 15:35
 7/9 anonim ***** válasza:
Mit készítettél végülis? :)
2014. aug. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Még semmit,holnapra tervezem. :)
2014. aug. 10. 16:25
 9/9 anonim válasza:
Dobd a patkányt az ajtó elé.
2014. aug. 22. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!