Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Cukkíniből milyen ételek...

Cukkíniből milyen ételek készíthetők?

Figyelt kérdés

Elsősorban olyan receptötletek kellenének, amiben a cukkíni minél teljesebb részében bennemarad, tehát nem kell kifacsarni vagy agyonsütéssel elpárologtatni a levét...

Tehát hogy szinte teljes egészében megehessük, de persze ne legyen nyers...


Eddig két ennek megfelelő kaját csináltam belőle:

-Felkockáztam, és vajon addig kevergettem, míg megpuhul annyira, hogy még nem plöttyed. Ízesítve finom köret...

-Ránott cukkínit is csináltam.


De nincs több ötletem, ezeket már unom.

Csináltam már tócsnit is, és olajban illetve tepsiben sütött fasírtot is belőle. De ez utóbbiakban nagyon elvész a nedvességtartalma, sőt jobb is előre kinyomkodni azt.... Ezek annyira nem jönnek be, csak néha készítem.


Valakinek más ötlete van?


Ja, a töltött cukkínit is ismerem, az annyira nem jön be.



2014. aug. 1. 11:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Töltött cukkini.

Félbevágod hosszába, kiszeded a magokat. A "vályúba" betöltöd a tölteléket, és egybe megsütöd.

Én nagyon szeretem.


Töltelékreceptet nem írok, hiszen millió félét lehet készíteni. Én általában a spagettiszószhoz hasonló darált húsost szoktam csinálni, de lehet csirkés tejszínes, sima zöldséges is.

2014. aug. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én, amikor fogyóztam nagyon szerettem serpenyőben meggrillezni. a salátacukkiniket héjastól kb fél centis szeletekre vágtam ferdén, így nagyobbak voltak.

egy nagy teflonserpenyőben minimális olviolajat forrósítottam és szépen elrendeztem rajta a cuk szeleteket. hagytam, hogy szépen piruljon, majd megfordítottam. ha a másik fele is szép rozsdabarna volt már kész is voltam vele.

Nekem nagyon ízlett, a végén finoman sóztam, fehérborssal megszórtam.

Egy nagyon kevés ugyanígy lesütött csirkemell mellé ízletes köret volt.

Ha volt egy kis friss zsenge kapor még jobban feldobta.

2014. aug. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Még egy másik, amikre használtam- tzatzikinek r lereszelve is tökéletes, finom hideg joghurttal.
2014. aug. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

cukkini főzelék grillezett csirkemell csíkokkal

cukkinis muffin

lecsó

tepsiben sült hússal egybe sütve jó bazsalikomosan

cukkini krémleves reszelt sajttal vagy kenyérkockával

cukkinis pite

lasagne

cukkinis-paradicsomos spagetti bazsalikomosan, reszelt füstölt sajttal

2014. aug. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!