Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Parajkrémből lehet mást is...

Parajkrémből lehet mást is csinálna vagy csak főzeléket?

Figyelt kérdés
Nem főzeléket szeretnék csinálni. Hanem valami mást és recepteket szeretnék kérni :D
2014. júl. 24. 15:25
 1/9 anonim ***** válasza:

Én ma spenótos tésztát készítettem.

Kifőztem a tésztát sós vízben. Vajon megpároltam pici fokhagymát, arra dobtam a spenótot, mikor rotyogott belekevertem egy deci tejszínt.

Kitálaltam a tésztát, tetejére 2 nagy kanál spenótszót, és sok reszelt sajt. :)


Maradt egy kevés a parajból, szerintem dagasztok egy pizzát, és rákenem arra, hátha fini lesz :)

2014. júl. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mindenféle spenótos tésztareceptbe lehet használni, mármit úgy is, hogy a nyers tésztába (megtélt, nokedli) dolgozod be a spenótot (akkor zöld színü lesz), de úgy is, ha a rendes fött tésztára készítesz spenótos mártást. (A neten rengeteg jó recept van, olvasd át ezeket, ha érdekel, és próbálj ki párat)
2014. júl. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
En fasirttekercset szoktam kesziteni vele.
2014. júl. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Épp ma írtam valakinek a maradék spagattihez :) én, jó borsos , foghagymás parajpürével összekeverem a spagettit, vagy más főtt tésztát. tejfölt vagy tejszínt elkeverek 2-3 felvert tojással ezzel is összekeverem a spenótos tésztát.

egy kivajazott tepsibe simítom és megszórom bőven reszeltsajttal. (füstölttel mlg pikánsabb )

forró sütőbe tolom és sajt megpirulásáig sütöm.

De van spenótos párna, tekercs levelestésztából, de még palacsintáról is olvastam már.

2014. júl. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
ezer bocsánat FOKhagyma !!!
2014. júl. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A spenót maga elég univerzális, de ha már krémesítve van, az azért behatárolja. :) A legjobb, ha olyan spenótot veszel (akár frissen, akár mélyhűtve), amiben a levelek egészben vannak, azokat könnyű egy rakás különféle kajában felhasználni (és szerintem pl. egy főzelék is jobb a leveles spenótból, mint a krémből, de ez csak egyéni ízlés :) ).
2014. júl. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Konkrétan sült krumplihoz kéne :)
2014. júl. 24. 15:41
 8/9 anonim ***** válasza:

Mit értesz a sült krumpli alatt: a sült hasábburgonyát vagy hajában sültet?


Itt van néhány spenót+krumpli recept (szerintem a fgött krumpli helyett jó a sült is, ha nem túl száraz).


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


Remélem, találsz köztük érdekeset.

2014. júl. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mi medvehagymás pestót csináltunk.

- a hagymát apróra vágtuk, bele a spenót, meg 1 citrom leve, kis só és az egészet összemixeltük


Akkor: lila hagymát megdinszteltünk (sokat), bele fél csomag spenót, só, bors (ezt hús mellé)

2014. júl. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!