Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit süssek az itthoni hozzával...

Mit süssek az itthoni hozzávalókból?

Figyelt kérdés
Fiatal vagyok, és kezdő!! Van lisztem, cukrom, fahéjam,dióőrleményem, rumom, tejem, vajam, pudingporom, kakaóm, csokim, tojásom és sütőporom. Valaki valami egyszerűt és finomat?

2014. júl. 23. 08:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Palacsinta, tölteléknek főzzél/kavarjál pudingot, miután már az összes palacsintát ki is sütötted. Utána gyorsan-frissen megtöltöd őket a pudinggal,és ott fog abban megdermedni.
2014. júl. 23. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Palacsinta jó. Én Gundel palacsintát csinálnék, ahogy elnézem minden megvan hozzá.
2014. júl. 23. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Piskóta tekercs pudinggal.

Diós muffin.

2014. júl. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Probaltad mar a churrost? Ha nem, mindenkepp keszitsd el, a kedvenced lesz. Kezdokent is batran elkeszitheted, nekem semmi gyakorlatom nem volt, megis ugy sikerult, mint a nagykonyvben. Abba sem lehet hagyni, ha egyszer megkostolod, vigyazz!;)
2014. júl. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nagyon egyszerű, és mindened van hozzá, a kakaós lepény.

25 dkg liszt, 25 dkg cukor, 2,5 dl tej, 10 dkg vaj, 1 tojás,1 csomag sütőpor, 2 jó ek. kakaópor, ízlés szerint fahéj kb 1 teáskanállal.

A vajat a cukorral, tojással jól kikeverjük,beleöntjük a sütőporos lisztet, apránként a tejet, végül a kakaót, fahéjat.

egy közepes tepsit kibélelünk sütőpapírral és beleöntjük a tésztamasszát.

ha van bármilyen gyümölcs, pl meggy, őszibarack, meg lehet szórni vele, de sütésálló lekvárral is.

természetesen ezek lehetséges opciók, mert a kakaós piskóta önmagában is nagyon finom.

előmelegített sütőben kb 180 fokon kb 30-35 percig, tűpróbáig sütjük.

a tepsit vizesruhára tesszük, és azon hagyjuk kihűlni.(így biztosan nem ragad hozzá a sütőpapír )

Kockára vágva, porcukorral meghintve fogyasztható is.

Tortaalapnak is megfelel, félbevágva bármivel tölthető.

2014. júl. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!