Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Meg tudná valaki adni, hogy...

Meg tudná valaki adni, hogy az iskolai sonkakrémet (80-as években) hogyan készítették? Vagy jelenleg, hogyan készítik?

Figyelt kérdés

2014. jún. 29. 18:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát sonka nélkül, az tuti.
2014. jún. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 nyam-nyam ***** válasza:
Előzőt el kell keserítenem. Nem sonka nélkül készítették.De nem is ez a fontos.Leírom én hogyan szoktam csinálni és nagyon hasonlít ahhoz amit akkor ettünk. Kb fél kiló olcsóbb sonka ledarálva majd merülőmixerrel pépesítve. Kb. 1 liternyi tejből sűrű bechamel mártást készítek,de tényleg sűrű legyen és még melegen összekeverem a sonkával. Ebből elég sok lesz és eltartható mélyhűtőben elég sokáig. Én imádom és nem is annyira drága. Jómagam 2 kiló sonkából szoktam csinálni egy csomót és kis dobozokban teszem a fagyasztóba. Pár órával fogyasztás előtt kiveszem és nem gyorsan olvasztom ki. Remélem tudtam segíteni.
2014. jún. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló! Nem tudom, hogy éltél-e akkor, kóstoltál-e olyat, amit kérdezek, de biztos lehetsz benne, hogy abban bizony sonka volt, nyilván valamilyen lazító anyaggal(okkal), hogy pépes és kenhető legyen másrészt, puhább és nem túl intenzív ízű.


Akkor még a párizsi, a hús, a sonka, kenőmájas, sajt, túró stb. minőségi alapanyagokból készültek, csak annyi dúsítóanyaggal, amennyi szükséges volt

2014. júl. 1. 05:08
 4/6 A kérdező kommentje:

Sonka alatt "gépsonkát" értettem.

Jah és nem voltak telenyomva fűszerekkel, hogy elnyomják a szója ízét, ami persze nem nagyon sikerül...

2014. júl. 1. 05:10
 5/6 A kérdező kommentje:

Kedves Nyam-Nyam!

Köszönöm a leírást. Igen, ez nagyon hasonló lehet! :)


Épp tegnap gondolkodtam rajta, hogy lehetséges, hogy túl sovány sonkával próbálkoztam eddig és az is probléma lehetett.

2014. júl. 1. 05:14
 6/6 nyam-nyam ***** válasza:
Nem baj ha sovány a sonka hiszen a bechamelben bőven van vaj vagy ráma.
2014. júl. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!