Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Van bolti félkész leveles...

Van bolti félkész leveles tésztám. Mit és hogy csináljak belőle?

Figyelt kérdés
2014. máj. 6. 10:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Kakaós vagy fahéjas csigát

túrós pitét

Csirkemájas táska

lekváros kifli

baconos csavart

2014. máj. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

En a leveles tesztabol ezeket szeretem legjobban:

Croiassant (formazasnal egy kis kocka vajat teszek a kozepebe)

Turos retes (igen, leveles tesztabol megjobb. Most keszitsd hazi eperszosszal vagy a kremturoba tegyel epret, en is ugy csinaltam a hetvegen a vendegeknek:)

Sajtos masni (edami-gouda-fustolt-trappista keverekevel)

2014. máj. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Es ezt hogyan? Lepesrol lepesre. Meg sose csinaltam semmit leveles tesztabol.
2014. máj. 6. 10:34
 4/5 anonim ***** válasza:
Melyiket?
2014. máj. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

elképesztően sokoldalú hozzávaló, rengeteg midnent lehet belőle készíteni:


-valamilyen "lepényt": kinyújtod, a széleit felhajtod, megkened valamivel (paradicsomszósz, tejszínes alap, tejföl, sajtkrém stb), aztán megpakolod mindenféle jóval, reszelt sajtot szórsz rá, és be a sütőbe.

-csinálhatsz belőle táskákat is, ezt is megtöltheted bármivel, húsos raguval, lekvárral, nutellával, zöldségekkel

-csigákat is készíthetsz belőle, sajtosat, kakaósat, fahéjasat, kókuszosat, sonkásat, pizzásat stb

-készíthetsz belőle főételt is, kettőosztod a tésztádat, mindkét részt kinyújtod, egyiket tepsi aljába fekteted, ráhalmozol tejszínes darálthúsos ragut, tetejére szintén tészta kerül, megsütöd. Kihűlve kockákra vágva tálalható.

-sima sajtos pogácsa is készülhet belőle, kinyújtod, szaggatod, tetejét sajttal szórod, és sütőben megsütöd.

-virslire is tekerheted, mustáros, ketchupos mártgatóval nagyon finom, de akár a tésztát is megkenheted a fentiekkel, és úgy csavarod bele a virslit.


Most hirtelen ennyi jutott eszembe, a fentieket készítem a leggyakrabban.

2014. máj. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!