Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Anyukák, írnátok nekem könnyen...

Anyukák, írnátok nekem könnyen, de főleg gyorsan elkészíthető ételeket írni?

Figyelt kérdés

Állandó időhiányban szenvedek, másfél éves kisfiam miatt is. Reggel a nagyokat elvisszük suliba és oviba,majd bevásárlás és úgy haza. Reggelizés, a lakás összerámolása és már ott van 10 óra, fél 11. És még hozzá se szagoltam a főzéshez... na meg a gyerekhez se:-))))(jó, nem mindennapos ez..)

Ti miket szoktatok főzni ilyen napokon,ha kevés az időtök?? Mindent megeszünk:-))) Köszönöm,ha segítetek kicsit étel ötletekkel!!!!!!!!!!



2014. máj. 5. 14:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj több napra főzni, lefagyasztani. Így sok időt megspórólhatsz.
2014. máj. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%

Kuktaban fozok amit csak lehet, meg tepsis kajakat amivel nem kell sokat foglalkozni.

Rizseshus, rakott krumpli, paprikas krumpli, pasztortarhonya, tesztak akar sutoben is tobbfele szosszal, pizza, Uveges borsobol fozelek, hal....

Szerintem egyebkent ha jol megszervezed akkor bonyolultabb kajat is csinalhatsz, jo nyilvan nem minden nap:-)

2014. máj. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

tejszines tészta

resztelt máj

császármorzsa

krémlevesek

lencse főzelék

spenot

egytál ételek amiknek az előkészülte is max20-30 perc a sütő a többit megoldja: pl: rakott kelkáposzta ,tepsis burgonya, sült csirkecomb

Ha több időm van akkor olyat csinálok amit 2 napig ehetünk ,de 3 napra való adagot a mardék megy a fagyasztóba(zürösebb napokra)pl: töltött paprika ,pörköltek-ezekből késöbb akár gulyáslevest vagy tarhonyás húst csinálok.

2014. máj. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

fagyasztott spenót(penny,spar,auchan kb 120 ft)ha kiolvadt kb 10 perc megcsinálni,jó virslivel,tojással vagy penne tésztával,sajjtal,kukoricával.

Zöldség leves csigatésztával(ez nálunk még eltömi a gyerekeket,kicsik),de jó utána mondjuk a derelye,nudli,amit szintén fagyasztva veszek pennybe,nagyon finom!

Halrudat is szoktam sütőben,mellé főzök riszt,párolok zöldséget.

Sajtos-tejfölös tészta, tojásos nokedli,krémlevesek is gyorsak,laktatóak.

Kb most ennyi jutott hirtelen eszembe:)

Ja és a főzelékek..azok is gyorsan megvannak(finom főzi,borsó,krumpli,tök)

2014. máj. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hú köszönöm szépen, nagyon jók!!! A kukta pedig tényleg gyors, van is de eszembe se jutott, majd előveszem:-))
2014. máj. 5. 14:41
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Az összes rakott cucc elég egyszerű, csak összedobálod és berakod a sütőbe:) Pl a klasszikus rakott karfiol, kelkáposzta, bab, krumpli stb. De csinálhatod csirkehússal és brokkolival, egy kis tejszínnel leöntve, sajttal lereszelve, az teljesen más hatású, mint a darálthúsos verziók.


Aztán van egy csomó tésztaétel, ami gyors és egyszerű. Spgetti, carbonara, pestós tészta. Szoktam sonkás tésztát is csinálni, az tényleg a világ legegyszerűbb és leggyorsabb kajája szerintem:D Összekockázok felvágottat (és csirkemellsonkát használok), margarinon kicsit megpirítom, ráöntök egy nagy pohár tejfölt, amibe előtte egy kis kanál vegetát teszek, meg ha nem olyan jó sűrű fajta tejfölt sikerül venni, akkor egy kis keményítőt/lisztet. Összefőzöm és ennyi:DD Én nagyon imádom egyébként:) Újabban szoktam bele rakni egy kis brokkolit, meg megszórom sajttal:)


Aztán bármilyen csirkés egytálétel. Pl. mi "kínait" úgy szoktunk, hogy veszünk fagyasztott wok zöldséget, pirítunk hozzá csirkemellett, teszünk bele gyömbért és meglocsoljuk szójaszósszal, plusz rizs, ennyi.)


De tepsiben is lehet egyszerű csirkés dolgokat összedobni. Pl. csirkemellfilé, rá egy kis fetasajt, bacon:)

Vagy csirkecombra méz, fahéj, alma:)


Főzelékek is egyszerűek és gyorsak:) Azokat lehet akár sült virslivel is enni, azzal meg aztán tényleg nem sok gond van:D

2014. máj. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Csirke brassói

Vehetsz chilis bab alapot,szerintem nagyon finom , ezzel hamar el lehet készíteni :)

Vehetsz kínai pirított csirke alapot,ez is hamar megvan :)

Mondjuk este keverhetsz be pizzatésztát,amit másnap megsütsz(másnap akkor már csak rá kell szórni a cuccokat ) , lángostésztát,stb.

Egyben sült sertéscomb,karaj ,stb. ezek hamar megvannak . Csinálsz egy pácot (kis olajban keversz össze fűszert ),ráteszed a húsra,be a sütőbe :)

Rántott dolgok ( hús,máj,gomba , hal,brokkoli,stb.)

Saslik tepsiben

Zöldborsós szelet

Fasírt , Stefánia - szelet

Natúr szelet

Grilles húsok :)

Lecsó , Lecsós szelet

stb. :)

2014. máj. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én ma nagyon időhiányban voltam, így ma gyors kaja volt.

paradicsom léből, és csiga tésztából egy gyors paradicsom leves. Másodiknak párolt rizs, amihez kevertem fél doboz kukoricát, pulykafasírtok.


Én is a több napra szoktam csinálni, gulyás leves, babgulyás, lencse gulyás ezek tartalmasabbak és egyedül fő.

Rakott dolgok, lecsó, főzelékek főtt tojással, mákos, diós, túrós, krumplis tészta, sajtos-sonkás, sajtos-tejfölös tészta, krumplipüré sült hússal,resztelt máj krumplival, rizskoch, tejbe gríz, tejbe rizs, mákos guba, nudli, pörkölt tésztával, rizses hús, tarhonyás hús, bolognai, paprikás krumpli

2014. máj. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

En ha minden kotel szakad, veszek csirkemellet, fuszerezem es serpenyoben kisutom. Koretnek gyorsrizs petrezselyemmel es par szem miniparadicsom felbevagva:). 20 perc.

Egyebkent nem feltetlen a gyorsasag a lenyeg, hanem, hogy ne kelljen allni folotte, mint pl a csoben sult etelek, rakott etelek vagy a felfujtak.

De ha extra gyors kell: nosalty-villamgyors receptek

2014. máj. 5. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Mentek a zöld kezek is...:-))
2014. máj. 6. 12:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!