Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan csináljunk finom...

Hogyan csináljunk finom kocsonyát?

Figyelt kérdés
Szokott lenni nálunk is, de valahogy nem az igazi.
2009. dec. 25. 18:07
 1/7 anonim ***** válasza:
2009. dec. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 igabcsy ***** válasza:

Ez az előző egy nagyon jó recept.

Én is kb. így szoktam csinálni. Csak egy picit több vízzel, mert mi szeretjük ha van bőven leve is a kocsonyának. És 2-3 óra alatt bőven párolog belőle.

Még annyit tennék hozzá, hogy a én a sárga és a fehér répát csak kb. 2 óra főzés után teszem bele, hiszen annak elég kevesebb idő is.

És még két tanács:

Mi szeretjük, ha főzök bele egy kis darab füstöltet is. (ez ízlések és pofonok kérdése)

Mielőtt rámered a levet a húsokra, előtte jól szedd le a tetejéről a zsírt. Sokkal gusztusosabb ha a tányérokon nem fehéredik vastagon a tetején a zsír.

2009. dec. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az eredeti kocsonya receptje a következő:


Kocsonya



• 4 sertésköröm vagy 2 hátsó sertés csülök

• 1 kg sertés bőrke

• cseresznyepaprika

• 30 dkg füstölt oldalas, füstölt csülök

• 3 db babérlevél

• egész bors, 15-20 szem

• só

• 12 gerezd nagyobb fokhagyma


A húst szőrtelenítem, megmosom, feldarabolva felteszem 4l hideg vízbe, de csak a húst. Legmagasabb fokozatra rakom forrni. Közben többször habozom. Amikor leszedtem a habját, belerakom a fokhagymát, paprikát, babérlevelet, borsot, sót. Ezután visszaveszem lassú tűzre, 1½ -2-re, és addig főzöm, amíg a hús meg nem puhul. Közben nem kell kevergetni, csak néha. Mikor megpuhult a hús, 1 órát hűlni hagyom. Mikor kihűlt szűrővel leszedem a tetejéről a zsírt. Először tálakba kiszűröm a levet, és utána a húst feldarabolva beleteszem a lébe. A fokhagymát, borsot, babérlevelet nem szabad beletenni. Ezután hűtőben lehűtöm.


Kocsonyába répát tenni nem kell mert az nem bele való. Akkor az nem kocsonya, hanem húsleves megdermedve.

2009. dec. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy eredeti kocsonya-recept? Olyan nincs, legfeljebb olyan, amit te szoktál fözni. (Kitöl eredne az "eredeti" és miért az lenne az egyetlen igazi?)
2009. dec. 25. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

én például sosem rakok bele körmöt, fület, meg hasonlókat, mert nem szeretem a kocsonyában a szőrös-börkés dolgokat.

úgy főzöm, hogy veszek bele másfél kilónyi börkét a hentesnél fillérekért, és mellé egy jó darab marhahúst, vagy sertészszívet, de nagyon jó bele a marhanyelv is. ebből főzöm a kocsonyát a szokásos fűszerezéssel, amikor készrefőtt, a bőrkék mennem a macskáknak, és a tányérokba csak a színhúst rakom a lé alá. a szívet-nyelvet nagyon szépen lehet szeletelni,...mellé pár szál sárgarépahasáb és keménytojás karikák. a zsírt leszedem a tetejéről, mert én sem szeretem ha fehér zsírkarimás a tányéron.

2009. dec. 25. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kérdezz meg egy szakácsot és megtudod! Persze ízlések és pofonok, de répa és főleg zselatin nem való a kocsonyába!
2009. dec. 26. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
ma 00:42-es: hát tuodo, amit néhány szakács állit, az elég siralmas. A legutóbb is valaki irta, hogy gulyást úhy föz, hogy a marhahúslevesböl a húst kiszedi, felkockázza, a levébe paprikát kever és mégegyszer felförralja - és ezt a szakácsok ételkészitési ismeretek cimü könyvéböl vette, mint "eredeti receptet". (Én is láttam a könyvben!)
2009. dec. 26. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!