Gyakorlott háziasszony vagyok, de ez kimaradt eddig. Mindig vizben főzöm ki a levestésztát, de most rengeteg lett a leves, és abban szeretném. Hogy álljak neki?
Ha nekem sok a lé, lefagyasztom egy nagy tejfeles vödörben. Aztán két hét múlva kiengedem, és főzök hozzá tésztát.
Miért pocsékolnál?
Lehet hogy én vagyok túl komplikáltan gondolkozó de.
Miért nem a levesben főzöd ki? Miért külön főzöd leveslével? Legegyszerűbb annyi levest befőzni tésztával, amennyi elfogy egy evésre. Nem kell szűrögetni a tésztát, ide tenni oda tenni. Egyszerűen bele dobod az átszűrt húslevesbe, és hagyod míg megfől, aztán tálalod, megeszitek. A többi szerintem csak felesleges körülményeskedés.
"Miért nem a levesben főzöd ki? Miért külön főzöd leveslével? Legegyszerűbb annyi levest befőzni tésztával, amennyi elfogy egy evésre. Nem kell szűrögetni a tésztát, ide tenni oda tenni. Egyszerűen bele dobod az átszűrt húslevesbe, és hagyod míg megfől, aztán tálalod, megeszitek. A többi szerintem csak felesleges körülményeskedés."
Elöször is ha belefözöd a levesbe, akkor a leves nem marad szép átlátszó, és az íze sem olyan finom.
Másrészt elég nehéz kiszámolni, hogy mennyit fog megenni a család, ha túl kevés, az elég kellemetlen, ha meg túl sok, akkor az nagyon könnyen megforr, ha belefött a tészta.
De emellett van, aki nem szereti benne a tésztát, vagy csak keveset, a másik pedig sok tésztát kívánna bele. Így sokkal egyszerübb, gazdaságosabb és mindenkinek kellemesebb, mint egybefözve.
Ezen kivül - ha figyelmesen elolvastad volna, amit eddig írtak a többiek - NEM kell szürögetni, hanem csak annyi lében fözni, amennyit a tészta felvesz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!