Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi ennek a gombócnak a neve...

Mi ennek a gombócnak a neve és hogyan kell elkészíteni?

Figyelt kérdés
székely káposzta mellé ettük, fehér szine volt és szerintem petrezselyem is volt benne. Milyen gombóc lehetett?
2014. márc. 21. 18:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Talán krumplisgombóc, bár még nem hallottam székelykáposzta mellé, de attól még lehet.
2014. márc. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
köszi, szlovakiába ettük, lehet itt nem csinalják
2014. márc. 21. 18:30
 3/13 A kérdező kommentje:
meg tészta ize is volt
2014. márc. 21. 18:31
 4/13 anonim ***** válasza:
Knédli?
2014. márc. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
nem nem, ez gomboc alaku volt
2014. márc. 21. 18:39
 6/13 anonim ***** válasza:

Knédli tésztábol . gőzgombóc.

[link]

2014. márc. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 mustafa33 ***** válasza:
100%

A gőzgombóc töltve van általában szilvalekváral.

Szerintem ez bögrés zsemlegombóc lehetet. Az apró kockára vágott 2 zsemle vagy kiflirw öntük egy tálban egy bögre tejet, két tojássárgáját, egy bögre félgrízes liszt, a két tojásfehérjét felverjük, belekeverjük, a bögréket kikenjük vajjal, megszórjuk grízes lisztel, beletöltjük a tésztát háromnegyedig, mert megnő. fazekba rakjuk és anyi vizet öntünk a fazekbe, hogy a bögrék (findzsák) háronnegyedeig érjen. A fazekat lefedjük konyharuhával (hogy ne csöpögjön a tésztába a pára)és fedővel. A fövéstő kezdve 25 percig főzük kihülés után ki lehet borítani és felszelni.

Szlovákiában az úgynevezett szgedinszki gulást (székelykáposta) tálalják vele. DE inkább rendes kelt knédlivel, de néha zsemlegombócal is amit vízben főznek ki.

2014. márc. 22. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
Hát erről még sosem hallottam Mustafa, de kipróbálom és ha sikerül, akkor a következő adagra a vendégem vagy! :-)
2014. márc. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
koszi mindenkinek
2014. márc. 22. 12:12
 10/13 anonim válasza:
Musztafa: az élesztő kimaradt ugye? Mert így az építőipar jobban tudja hasznosítani.
2014. máj. 2. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!