Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Van bevállt receptetek marhahú...

Van bevállt receptetek marhahúsból? (sült, nem főtt)

Figyelt kérdés
Soha nem sütöttem még marhahúst, mert félek, hogy elrontom. De szívesen ennék egy finom puha marhaszeletet. Milyen húst tudnék venni hozzá így vidéken egy átlag hentesboltból és hogyan készítsem el, hogy jó is legyen? Köszönöm előre is.
2014. márc. 20. 14:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Marha rostélyos.

Úgy szoktam ,hogy az egészben lévő marha húst kb 1,5kg .

Sózom ,borsozom.

Forró serpenyőben vajon ,minden oldalról körbe sütöm.

Tepsibe ,teszem a húst letakarom ,és 160C-os sütöbe teszem . A lényeg ,hogy minél lassabban párolodjon -süljön.Amikor már puha ez 3-5 óra hossza is lehet. Nem szabad magas hőfokra tenni még ha elöbb kész is van mert száraz ,és nem omlos lesz. amikor kész van nem szabad rögtön felvágni.

Az a legjobb ha kész elzárod a sütött és hagyod ,a meleg sütőben pihenjen.20-30 percig.mire kihül a sütő addigra pont jó.

Hideg helyre nem szabad tenni piheni mert rágos lesz a hús.

2014. márc. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én marha hátszint szoktam venni. Kb egy cm.-es szeleteket csinálok. Bemustározom, borsozom, és leöntöm olajjal, épp, hogy ellepje. Egy-két napig áll ebben a só nélküli pácban, néha átkeverem. A sütés abban az olajban történik, amiben állt. Jó forróra melegitem, és mindkét oldalát 3-3 percig sütöm. A hátszin puha marad, ha nem sütöd ennél tovább. Hmégis megszivósodik, hát nem marad más hátra, mint fedő alatt puhára párolni. Az persze 2-3 óra. Mehet sütőbe is a felső leirás alapján.
2014. márc. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
12%
A legelső hozzászólást bővíteném ki annyival, hogy ha szereted tudsz hozzá szószt is csinálni, amivel tálalásnál le tudod önteni a húst. Abban a serpenyőben, amiben kérgesítetted a húst lepirítasz hagymát és sárgarépát,kevés lisztszórás majd felöntöd csontlevessel (na nincsen, akkor leveskocka és víz) össze turmixolod és kész. Így már nem csak sült húsod lesz.
2014. márc. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
12%

Itt nem receptet találsz. hanem sok jó hasznos tanácsot a steak sütéshez.

[link]

2014. márc. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!