Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Csirke felsőcomb elkészítéséhe...

Kiss-Kárpáty Ildikó kérdése:

Csirke felsőcomb elkészítéséhez milyen receptet tudnátok javasolni?

Figyelt kérdés
Kaptam ajándékba egy csomag fagyasztott csirke felsőcombot, szeretném megsütni, de nem tudom hogyan kell elkészíteni. Valamilyen egyszerű receptet tudnátok javasolni? Sajnos se tojás se zsemlemorzsa nincs, tehát rántotthús kizárva. Arra gondoltam, hogy tepsiben megsütném foghagymával és vagy rizset készíteék hozzá, vagy egyszerűen megenném kenyérrel, amit imádok. A másik amire még gondoltam, hogy fűszerezett lisztbe forgatnám a husikákat, és megsütném olajban. Szerintetek?

2014. márc. 7. 20:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Egy: hús és nem "husika" (bocs, ez volt a trollkodás, elnézést kérek)

Kettő:

sült csirkecomb:

1. vajat összekeversz sóval, borrsal, esetleg némi zöldfűszerrel

2. a combokon a bőr alá kened, és egyenletesen elosztod a fűszeres vajat

3. a maradék vajjal bekened a combokat kívülről is

4. 200 fokra előmelegített sütőbe rakod, és sütöd addig, amíg meg nem pirul (lehet rácsra vagy rácsos tepsibe, hogy a zsír lecsöpögjön) - kb. 30 perc talán. Utána megfordítod a combokat, és megpirítod a másik oldalukat is.

Ellenőrizd, hogy jól átsült-e, vedd ki a sütőből, hagyd kicsit pihentetni, és lehet tálalni.

Lehet kenyérrel is, de szerintem a vajas, párolt (esetleg hagymás-fokhagymás) zöldborsó jobban illik hozzá. A rizs nem passzol hozzá túl jól, azt érdemesebb szószosabb/szaftosabb kajákhoz csinálni.

2014. márc. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én kitaláltam egy tök jó pácot, ha van kedved próbáld ki:

mustár + bors + erős pista (tk vagy mk attól függ mekkora adag) + só + petrezselyem és ha picit hígitani akarod akkor egy kis tejföl.

Annyira finom lett, ízlett az egész családnak. És nem lesz nagyon erős, hiába tűnik az első három hozzávaló erősnek, ecsettel vittem fel a csirkecombokra egy rétegben és finom fűszeres mustáros ízt adott neki csupán.

2014. márc. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kentucky csirke

szerintem felsőből is jó végülis:)

2014. márc. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Bármivel, akár mézes-citromos szósszal, akár sajtos-tejfölösen, tényleg bármivel, csak foGhagymával ne... :D
2014. márc. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Vagy csinálsz egy adag finom paprikás csirkét :)

Nokedlivel vagy tésztával, tejfölös uborka salátával.

2014. márc. 8. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!