Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit csináljak 2kg csirkemellel...

Mit csináljak 2kg csirkemellel fogyókúra közben?

Figyelt kérdés
Fogyókúrázom, a 2kg csirkemellből 200g-ot pároltam, többet nem nagyon akarok enni belőle naponta de a hűtőbe se tehetem vissza, kidobni szintén nem akarom. Ha párolom a maradék húst is az meddig áll el a hűtőben?

2014. jan. 26. 06:57
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
78%
Csinálj belőle valami jót és aztán fagyaszd vissza. Csak porciózd ki, hogy még egy ilyen ne forduljon elő.
2014. jan. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
60%

"Akkor rakd csak vissza felengedes utan, ha nem zavar az esetleges ételmérgezés vagy a szalmonella lehetősége...."

kvízkérdés: ha újrafelolvadás után megsütjük/pároljuk/főzzük a csirkét, akkor mi történik a szalmonella baktériumokkal?

2014. jan. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
54%

Következő kvízkérdésünk: mit jelenthet a következő mondatrész:

"Ver egész vallon magad" ?

2014. jan. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

A kommentem független az eddigi vitáktól, és a jelenlegi csirkemelltől.

Csak azt szeretném megírni, hogy én hogyan csináltam, amikor vadul fogyóztam.Én is megvettem kb 2 kilónyit, amit rögtön felcsíkoztam vagy kockáztam. szigorúan 10 dekás csomagocskákat csináltam belőle folpackba tekerve, hogy ne essek kísértésbe.

1-1 adagot vettem mindig elő, amikor kaját készítettem. ebédre is vacsorára is egy csomag lehetett a "fejadagom "

mindig más-más zöldségekkel körítettem, hogy ne legyen unalmas.

forró serpenyőben egy teáskanál olajon vagy vajon megpirítottam a csirkemellet, majd valami kedvemre való zöldséget max kétfélét tettem mellé (végtelen sora van a lehetőségeknek, akár friss, akár fagyasztott alapanyagból)

és együtt pároltam tovább. zöldségből 25-30 deka is mehet, így egy egészen laktató kaja kerekedik ki belőle és nem kell éhezni.Még pörköltnek is megcsináltam néha, a nokedlit meg hozzágondoltam:)

Hónapokig így fogyóztam, és nem is eredménytelenül.(akkor, mert már újra kellene ... :/)

Vagyis, ha legközelebb nagyobb mennyiséget veszel, eleve valahogy így osszad be, és mindig lesz megfelelő húsod.

Kitartást és sok sikert a fogyózáshoz.

2014. jan. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
28%

"kvízkérdés: ha újrafelolvadás után megsütjük/pároljuk/főzzük a csirkét, akkor mi történik a szalmonella baktériumokkal?"


Nos, miután a lányom par eve átesett egy szalmonella fertőzésen, amit egy ujrafagyasztas utan elkészített csirke pörkölt okozott - bölcsődes volt, kotelezo etel mintát eltenni es kiderült, hogy hétvégén áramkimaradás utan leálltak a fagyasztók a kozponti konyhán, amit nem vettek eszre idejében - a baktériumok bizony túlélik.


"Következő kvízkérdésünk: mit jelenthet a következő mondatrész:

"Ver egész vallon magad" ?"

Veregesd vállon magad. Az eszköz, amin írok, Szotarprogramot használ, néha nem az az eredmény,a mit en akarok es bizony nem mindig olvasok vissza.


A vitat befejeztem veled, értelmetlen. Legyőztél a rutinoddal..

2014. jan. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
60%

Én csak két kérdést tettem fel, nem akartam vitázni. :(

Szalmonella-ügyben:

[link]

Szóval a probléma kettős volt: egyrészt felolvadt a hús, MÁSRÉSZT - és ez nagyobb probléma szerintem - nem sütötték/főzték át rendesen a konyhán és/vagy nem steril körülmények között kezelték a kaját.

2014. jan. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
köszönöm az összes választ, ma is tanultam :)
2014. jan. 31. 00:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!