Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Lefagyasztott füstölt sertéscs...

Lefagyasztott füstölt sertéscsülköt hogy készítenétek el?

Figyelt kérdés

Lehet hogy hülye kérdés, de ilyen nagyobb darab húst még nem igazán fagyasztottam/olvasztottam ki (általában csak szeletelve szoktam húst fagyasztani, de most ezt nem volt időnk rögtön felhasználni, így muszáj volt). Jó kiolvasztva is, vagy sokkal rosszabb az íze?


Továbbá érdekelne, hogy ki hogyan készítené el. A célszemély szereti a csípőset, a zöldségeket különösebben nem fogyasztja.


Akinek van ötlete, légyszi részletesen írja le, mert még sosem készítettem csülköt. Ajándékba kaptuk, mi viszont nem eszünk sertést. Szóval mennyi idő alatt, hány fokon, hogyan sütné. Elektromos, légkeveréses sütőben.


Főétel ötletek érdekelnének, leves nem.

A válaszokat előre is köszönöm:)


2014. jan. 18. 13:35
 1/10 anonim ***** válasza:
én főzném. főtt-füstölt csülök az egyszerű, és jó. :)
2014. jan. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Sütni szeretném mindenképpen, de köszi.
2014. jan. 18. 18:02
 3/10 anonim ***** válasza:

Akkor is meg kell várnod, míg kienged, ha sütni szeretnéd.

Utána célszerű beáztatni, hogy a külsejét, a bőrét egy kicsit át tudd kapargatni, elég sok füst-maradvány szokott rajta lenni.


- ezek után ha akarod, lehet (elvileg) a csontot kiszedni belőle, és vékony szeleteket szelve belőle (ham and egg-nek, akárminek) sütni. Persze ebben a formában akár másfajta husikat is belegöngyölhetsz, és sütőben süthetsz, kérdés, ha átveszik a nehéz, füstölt ízt, és a zsírját, az mennyire lesz csömör, vagy jó étvággyal tudjátok-e enni.

- az biztos, hogy én még nyersen kockára vágnám, isteni jó babgulyás-levest főznék belőle.

- vagy ha nem kockázod fel, csak símán egyben megfőzve, és utána paradicsom (akármi) mártás mellé mint főtt húst

2014. jan. 19. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket, főleg, hogy érdemes beáztatni.


De huszonhatodjára is: NEM szeretném főzni, sütni szeretném. Volna valakinek ilyen esetre kipróbált receptje, részletes sütési útmutatókkal?

2014. jan. 19. 15:00
 5/10 anonim ***** válasza:

Itt egyes: ha ennyire akarod sütni, akkor én sörrel sütném, pontos receptet fejből nem tudok, de találtam egyet a neten:

[link]

2014. jan. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Azt hiszem nincs szerencsém :(

3 hete készítettem vendégeknek sörös bőrös karajat, úgyhogy ez is kiesik...


De tényleg nagyon köszönöm, mindenkinek adtam zöldet. TOvábbra is várom, hátha valaki tud még ötleteket :)

2014. jan. 19. 17:12
 7/10 anonim ***** válasza:
miért nem keresel te a neten, hátha találsz megfelelőt?
2014. jan. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Mert sok netes receptben nem bízom, és itt mindig nagyon jókat szoktak írni. De végülis szerintem az lesz, maximum felteszem megint, hogy van-e a receptben hiba :)


Arra gondolok, hogy sokszor irreális sütési időt, túl sok fűszert vagy épp túl keveset, stb. írnak, és ha még nem készítettem olyasmit, akkor nehéz kiszűrni, hogy igaz lehet-e vagy sem.

2014. jan. 20. 19:53
 9/10 anonim ***** válasza:

Vannak gasztroblogok, amikben az ember megtanul megbízni, és idővel kialakul a rutin, hogy a gyanús dolgokat kiszűrje.

Ez pl. 100%, hogy jó:

[link]

Ez olyan, mint a sörös, de sör nélkül:

[link]

Lehet még kínai receptekkel is próbálkozni, pl:

[link]


de erősen behatárolja a lehetőségeket, hogy füstölt csülökről beszélünk.

2014. jan. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a linkeket!
2014. jan. 21. 20:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!