Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szerintetek mik azok az...

Szerintetek mik azok az ételek, amit minden valamire való feleségnek/háziasszonynak illik tudni elkészíteni?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy a párom megkérte a kezem, és februárban összeköltözünk. Eddig viszont nem nagyon főztem, esetleg néha spagettit vagy hasonlókat. Viszont szeretnék finomakat főzni neki.

Szerintetek mik azok a kaják, amiket mindenképp érdemes megtanulni?

Sok-sok kajanevet várok! :)

Köszönöm! :)


2014. jan. 10. 21:21
 1/9 anonim ***** válasza:
Elsősorban azokat az ételeket tanuld meg amiket szeret. Tanulhatsz az anyukájától is ha szereti a főztjét. Én tudtam főzni mikor megismertem a páromat, de csak amit én szerettem. Most már azokat is megtanultam amiket ő szeret.
2014. jan. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem válogatós, mindent megeszik. Kedvence a vadas, de azért valami könnyebbel szeretnék kezdeni :)
2014. jan. 10. 21:28
 3/9 anonim ***** válasza:
Egy sima zöldségleves nem nagy kunszt, lehet kapni mirelit májgombócot, azzal tudod variálni/"turbózni". Krémleveseket sem nehéz elkészíteni, ha van turmixotok/botmixeretek. Ami alap, az szerintem a rakott krumpli, főzelékek (borsó, krumpli, zöldbab...), rántott husi - ez sem bonyolult, de könnyíthetsz a helyzeteden, ha ezeket is megveszed készen, pl. mirelit panírozott húsok, mirelit steak krumpli, krokett, rántott hal, ilyesmik, ezeket csak bedobod a sütőbe (nem is kell olajban sütni), és változatos kajákat tudsz feltálalni. :) Majonézes kukoricasaláta, görögsaláta is egyszerű, reggelire egyszer-egyszer bundás kenyér... Ami még alap az a fasírt, azt szerintem minden pasi szereti. :) Hajrá, csak ügyesen, és sok boldogságot nektek! :)
2014. jan. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, aranyosak vagytok :)

Várok még ötleteket :)

2014. jan. 10. 22:54
 5/9 anonim ***** válasza:
50%

Levesek:

Borsó leves

Bableves

Gulyásleves

Babgulyas

Krumpli leves

Karfiol leves

Húsleves

Raguleves


Főétel:

Húsos tarhonya

Spagetti

Krumpli főzelék

Borsó főzelék

Sárga borsó főzelék

Lencse főzelék

Rakott krumpli

Rakott karfiol

Rakott kel

Rizseshus

Paradicsomos husgomboc

Tepsis zöldség sült hússal

Chilisbab

Gyros tál

Toltott csirkecomb + rizi bizi

Tejszínes gombás csirkemell

Rántott hal + tartár


Csak egy pár ötlet, en ezeket szoktam főzni általában. (Vagyis most ennyi jutott eszembe :))

2014. jan. 11. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Vannak még olyan húsos ételek, amiket tök egyszerű megcsinálni, mégis nagyon finomak. Pl. joghurtos csirkemell, vagy óvári csirkemell (ez nagyon finom, nálunk is sokszor van), dubarry csirke, baconbe tekert csirkemáj, stb., de a saját életedet is megkönnyítheted az ilyen Maggi-Knorr zacskós-húsos dolgokkal. Amúgy a "dobozos" lasagne is egyszerű, finom, és változatosan tudod elkészíteni.
2014. jan. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nagyon sokat segítettetek :)
2014. jan. 11. 14:06
 8/9 anonim ***** válasza:
Azt mondta a nagymamam anno,hogy azert tud olyan jol fozni,mert mindent receptbol keszit, pontosan,a leiras szerint. Nem sporol az idovel, az alapanyagokkal,semmivel. Nem sajnalja az idot,hogy pontosan kimerjen minden hozzavalot es ha a recept ugy irja,akkor 10szer is ujrakeleszt,atgyur, kinyujt, pihentet stb. Igaza lehet,mert hibatlanul kesziti el a legkacifantosabb recepteket is.:)
2014. jan. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Rántott hús (rántott sajt, rántott karfiol, rántott tök), krumplipüré vagy sült krumpli

Tepsiben sült fokhagymás csirkecomb

Paprikás krumpli kolbásszal

Krumplis tészta

Bolognai spagetti

Lecsó

Sertéspörkölt, csirkepörkölt

Palacsinta

Bundás alma

Kelt tészták (kakaós, diós, mákos)

Lángos

Ízes fánk



Zöldségleves

Krémlevesek

Gulyásleves


Muffin

Piskóta

Kevert tésztás sütik


De igazából nem kell félj, mert van sok minden amit ha megtanulsz készíteni, hasonlóan készül a többi is alapjaiban. Majd rá fogsz jönni.

Ja de most látom már 2014-es a kérdés. Már eltelt három év.

Milyen az együttélés? gondolom azóta már jó sokat főztél. Írd le mi hogy alakult ha van kedved. Jó lenne olvasni. :)

2017. jún. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!