Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit rontottam el karamellkészí...

Mit rontottam el karamellkészítéskor?

Figyelt kérdés
Szóval ma karamellre lett volna szükségem, de sehogy sem akart összejönni a dolog. Az eredmény egy fehér, kősziklának is beillő valami lett, amit alig tudtam lekaparni az edény faláról. Mi okozhatta? Hogy porcukrot használtam? Sok vizet tettem volna alá? Túl nagy lehetett a láng? A barnulásnak még halvány szándékát sem jelezte...

2014. jan. 8. 22:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Víz csak pár csepp kell, porcukrot még sose próbáltam. Nekem mindig barnul a kristálycukor.
2014. jan. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
porcukor nem jó karamellnek, de kár volt kapirgálni, vízbe kellett volna áztatnod az edényt egy pár órára
2014. jan. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én sosem teszek alá vizet. Kristálycukor száraz edényben, először kislángon megolvasztom a cukrot, és ha már folyékony, akkor kapcsolom magasabb lángra a gázt. Folyamatosan kevergetni kell, és vigyázni mert könnyen odaég.
2014. jan. 8. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hű én úgy tudtam nem szabad kevergetni, és soha nem is kevergettem :). Mondjuk nekem nem gáztűzhelyem van, úgyhogy inkább arra kell figyelnem hogy nem maradjon túl világos (amikor már barnul és kezd szaga is lenni, akkor még egy picit forralni kell amíg egész sötét borostyánszínű lesz... és még pont nem ég meg :p kell hozzá pár elrontott adag mire belejön az ember)
2014. jan. 9. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én egyáltalán nem teszek vizet alá és porcukrot sem használok, kristálycukrot öntök egy lábasba és alacsony lángon, folyamatos kevergetés közben olvasztom meg. Szépen bebarnul. Porcukrot nem szoktam használni.
2014. jan. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mihez szerettél volna cukrot karamellizálni?Nem szoktunk vizet tenni alá és kristálycukorból v. kockacukorból csináljuk.Egy cukrász
2014. jan. 10. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hát, egy birsalmasajt recepthez írták...Azóta a fent írtak szerint kísérleteztem (vajkaramellához), és teljes volt a siker.:D
2014. jan. 13. 19:10
 8/8 anonim ***** válasza:

a birsalmasajt annál jobb, minél világosabb

annál kevesbb ideig fő ki belőle a vitamin, stb.


teljesen felesleges mesterségesen bebarnítani

max, ízlés kérdése

2014. jan. 14. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!