Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A konzerv kókusztejből tudok...

A konzerv kókusztejből tudok olyan kókusztejet csinálni (ha felhigítom vízzel), amiből tejbegrízt és hasonlókat lehet főzni?

Figyelt kérdés
És még ehető is lesz? :)
2013. nov. 28. 15:29
 1/9 anonim ***** válasza:
Ne vízet tegyél hozzá ,hanem sima tejet fele-fele arányban..
2013. nov. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Pont a tejet és a tejterméket kell kerülni.
2013. nov. 28. 15:44
 3/9 anonim ***** válasza:
laktózmentes tej? Rízstej? Szójatej?
2013. nov. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Laktózmentes tejet sem lehet. Rizstej, zabtej: borzalom.
2013. nov. 28. 16:18
 5/9 A kérdező kommentje:
Szójatejet sem szabad.
2013. nov. 28. 16:18
 6/9 anonim ***** válasza:
Akkor se sima vízzel öntsd fel, hanem vegyél minnél zsírosabb kókúszreszeléket. Azt áztasd majd főzd vízben. Így kapsz egy kókúsztej szerű, de annál ezerszer lágyabb ízű folyadékot. Én ezzel keverném.
2013. nov. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Bizonyára lehet, ki kell próbálni. Nagy tapasztalatom nincs az ilyesmiben, mert többnyire magam csinálom a kókusztejet reszelékből (s akkor már dobok mellé egy picike darált mandulát is, jót tesz neki. de a mogyoró se rossz :)), de a konzerv kókusztejek sem egyformák ám...
2013. nov. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
En csinaltam mar kokusztejbol rizskochot is desszertnek,higitas nelkul. Amikor befejeztuk a vacsit,mar csak az ures tanyer volt,amiben talaltam. Egy az egyben elfogyott.:)
2013. nov. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én szoktam otthon csinálni kókusztejet:

20 dkg kókuszreszelékre ráöntök kb. 1.5 liter forró vizet, és állni hagyom legalább néhány órát. Utána ezt a keveréket két részletben, mert úgy fér a gépbe, 1-2 percig turmixolom, majd sűrű szitán átöntve leöntöm. Ha beteszem a hűtőbe, másnap a tetejére feljön kb. 2 centi vastagon a kókuszzsír :)

Ha édesebbet szeretnék, akkor a turmixgépbe teszek 1-2 evőkanál mézet is.

A visszamaradó reszeléket ki lehet szárítani és kávédarálóval lisztté őrölni, vagy mindenfélékkel összegyúrni golyócskákká, pl. én banánt, narancshéjat, fahéjat, kakóport, felaprított mazsolát, útifűmaghéjat szoktam összegyúrni golyónak.

Arra kell figyelni, hogy a kókuszreszelékek hátulján fel van tüntetve, hogy a reszelék van-e kén-dioxiddal kezelve, és olyat kell venni, ami nincs, mert a másik savanykás lesz.

2013. nov. 30. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!