Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » S. O. S a konzerv gombát...

S. O. S a konzerv gombát meddig kell főzni?

Figyelt kérdés

Nem szeretem a gombát így nem tudom megkóstolni és azt sem tudom meddig kell főzni, hogy finom legyen?

Tejfölös gombás csirkemell pörköltet csinálok.

Akkor tettem bele amikor már a csirkemell majdnem kész volt, kb 10perce, de a gombát még mindig nem tudom fakanállal kettészelni. Meddig főzzem még?


2013. júl. 3. 11:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Az ilyen dobozos konzerv gomba általában már előfőzött, ha igen, akkor úgy viselkedik, mint a máj: minél tovább főzöd, annál keményebb lesz!

Tíz perc után én már nem főzném tovább!

2013. júl. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Már levettem :) köszönöm
2013. júl. 3. 11:49
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseríteni, de nem lesz finom. Ezek a konzerv gombák áltában elég rossz ízesítésűek.

Amúgy ha egyet kettévágsz, akkor látszik a színén, hogy egyenletesen üveges-e. Ha igen, akkor kész. Ha a közepe fehérebb/mattabb, akkor még nincs kész.

2013. júl. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Meglehet, hogy igaza van a 3-asnak!

Egyébként nálunk a dobozos konzerv gomba is szeletelt, ezért meg sem fordult a fejemben, hogy egész gombafejekről van szó, de hát ugy-e ki tudja, lehet bármi.


Másrészt, az ízesítést már felengedéskor meg kell oldani!


Harmadrészt, ha valaki úgy főz, hogy közben nem kóstol, akkor lelke rajta, mi kerül ki a keze alól!

2013. júl. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Finom lett a családnak ízlett.

Nem egész gombafejek voltak, hanem szeletelt.

Nem tudom megkóstolni, amit nem szeretek...Minden elismerésem annak aki úgy kóstol valamit amitől szinte undorodik (gomba illatától is rosszul vagyok) egyébként hiába kóstoltam volna meg egy az, hogy nem tudom milyen íze kell legyen kettő nem ízlett volna bármilyen finom másnak.

2013. júl. 3. 20:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!