Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Melyik a kedvenc hazi sutemeny...

Melyik a kedvenc hazi sutemenyed, amit te magad is el tudsz kesziteni?

Figyelt kérdés
Ha receptet is irtok,kulon koszonom! Kifogytam az otletekbol,a netes sutikkel pedig sokszor porul jartam. Inkabb a kiprobalt receptek erdekelnek.
2013. nov. 26. 09:43
 1/9 anonim ***** válasza:

[link]

Karácsonyra : [link]

[link]

[link]

[link]

2013. nov. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Keleti Csemege


Hozzávalók

4tojás sárgája

28dkg cukor

14dkg vaj

14dkg dió

A tojás sárga ját 14dkg cukor 14dkg vajat elmorzsoljuk

Majd belet eszük az apróra vágott diót

14dkg cukrot világos barnára pirítunk, összekeverjük a diós krémmel és pár percig együtt főzzük / amíg a pirit ott cukor elkeverik a diós krémmel.

Ha kihűlt, de még nem dermedt.2 keskeny ostya lap közé tesszük.

Majd valamilyen súllyal lenyomjuk, hogy egybe maradjon.

Egy éjszakára hűtőbe tesszük

Másnap vékonyra szeleteljük


A maradék tojásfehérjéböl pedig : kókusz csókot szoktam csinálni .


A másik nagy kedvencem pedig :

A kókosz golyó tésztáját megcsinálom apróra vágott aszalt gyümölcsöket ,keverek bele : áfonya ,datolya ,füge , sárga barack vagy bármi jó amit szretsz : A maszát kicsit magas falú edénybe simitom : elötte teszek bele 1 fóliát : Majd 1 éjszakára hütőbe teszem : Aztán kis kockákra vágom ,és ét csokoba mártom :

2013. nov. 26. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nagyon régi családi recept a Parfé-szelet.neten nem találod meg, hacsak valaki fel nem tette, mert ide már sokszor leírtam.

Hozzávalók:

tészta:17 dkg liszt, 17 dkg cukor, 4 tojás, egy sütőpor,4 ek. méz, 5 dkg durvára vágott dió.

a tojásokat szétválasztjuk, a fehérjét kemény habbá verjük. sárgákat a cukorral, mézzel habosra keverjük, hozzáadjuk a sütőporos lisztet,a diót, és végül a tojások habját lazán belekeverjük.

kb 40x25ös , sütőpapíros tepsibe simítjuk és előmelegített sütőben tűpróbáig sütjük. figyelni kell rá, mert a méztől gyorsan kap.30-35 perc alatt sül át.

hagyjuk kihűlni.

Krém: fél liter tejet 5 ek. búzadarával keményre főzünk.

(majd a gép szétviszi ) ezt is hagyjuk teljesen kihűlni.

Egy rámát 20 deka cukorral, 1 vaniliás cukorral habosra keverünk, és a kihűlt grízzel krémmé keverjük. szép fehér stabil tartású krémet kapunk. ezt rákenjük a tésztára szép egyenletesen.

Eredetileg csokimáz jön rá, kinek milyen a bevált, mert én is többfélével próbálkoztam már.

Számomra mégis a legegyszerűbb, és nagyon mutatós is olvasztott csoki (vagy cukor,víz, kakaó, kis olaj )rácsorgatása cirmosan , össze-vissza a fehér krémre.

Melegvízbe mártott késsel szépen lehet szeletelni, vagy kisebb kockákra vágni.

A mézes-diós tészta rendkívül finom ezzel az egyszerű krémmel.Aki eddig kipróbálta, mind a szívébe zárta :)

2013. nov. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
céklás brownit szeretem a legjobban és a répatortát
2013. nov. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Szuper! Elso, a krater szelet felveve a listara,de a tetejere kremturot fogok tenni.

Masodik, a kokuszcsok nagyon jo otlet volt, a napokban elkeszitem,mert a boltit nagyon szeretem,de eddig eszembe sem jutott,hogy otthon is csinalhatnek.:)

Harmadik, a hetvegi sutimen nem kell gondolkodnom,koszonom.

Utolso, mindketto tipped bevallt recept nalunk, mi is szeretjuk,foleg a repatortat fehercsokis mazzal.

2013. nov. 26. 22:23
 6/9 anonim ***** válasza:
Én a répatortát mascarponeval szoktam csinálni, de még gyakrabban lecsöpögtetett tejföllel.
2013. nov. 27. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nekem mascarponeval eszembe sem jutott eddig,pedig nagyon szeretem. De jo,mindig tanul az ember, koszi!:)
2013. nov. 27. 10:26
 8/9 anonim ***** válasza:
2013. nov. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Utolso, vegigfutottam a recepteken, a legjobban a madartejes es a cseresznyes tetszik. Az elsovel pedig meglepem a baratnom kislanyat,imadni fogja!:)
2013. nov. 27. 22:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!