Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi ennek az ételnek a neve?

Mi ennek az ételnek a neve?

Figyelt kérdés

Kaptam egy jó kis receptet, csak nem tudom mi ez?:-D

Fel kell futtatni a tejet, majd gríz helyett darált kekszet és egy kis gesztenyemasszát kell belerakni. majd addig keverni míg besűrűsödik. nagyon fini lehet, de mi a neve???


2013. nov. 23. 18:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Gesztenye golyó :-)
2013. nov. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
biztos vagy benne? csak mert nem golyó formája. hanem mint a tejbegríz, olyan pépes, csak gríz nélkül:-S
2013. nov. 23. 19:46
 3/8 A kérdező kommentje:
mondjuk én közben elhívtam kekszes tejbedarának.
2013. nov. 23. 19:47
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ez egy sajat talalmany. Gesztenyepure,kekszgolyo es tejbegriz otvozet.:)
2013. nov. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is egy ötletes háziasszony akart valami édességet, de csak ezek a hozzávalók voltak neki otthon.

- Ebből ha egy kicsit kihűlt, akár a golyókat megcsinálhatod és pl. kókusz-reszelékbe megforgatva teljesen kihűtöd.

- Vagy tortaformára alakítva várod meg míg kihűl. Mivel ez egy barna színű süti, akár egy vanília-pudinggal körbe-kened.

- Ebből jön az ötlet, kis kelyhekbe rakod még melegen és először csoki-pudingot, majd vanília-pudingot raksz a tetejükre. Tálalás előtt még megpakolod tejszínhabbal, és még ha egy-egy szem gyümölcs is kerül a hegyébe....

(Persze ez esetben meglehet, hogy egy kis rumaromával, vagy meggybefőtt levével is meglocsolnám egy kicsit, ha kihűlt, mielőtt a pudingokat rátenném!)

2013. nov. 24. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
érdekel titeket hol hallottam ezt a receptet? Egy olyan otthonban dolgozom ahol sérült emberek laknak (down-kórosok, autisták) és ők kaptak egyszer ilyet reggelire:-) Olyan finom illata volt hogy kiderítettük miből áll, csak a neve nem lett megkérdezve
2013. nov. 24. 13:27
 7/8 anonim ***** válasza:

Akkor is finomnam tűnik.

Nevezd el gesztenyés keksznek, vagy valami hasonlónak!

2013. nov. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok, ilyesmiből szoktam golyókat csinálni amikor kihűlt :-)
2013. nov. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!